Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » BingoFuel elektrolizálót...

Kemikuska1 kérdése:

BingoFuel elektrolizálót csinált már valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Most akadtam rá erre a hideg fúzióval működő plazmareaktorra.Ahogy átolvastam értem is, de valahol nem vagyok biztos [link] az összeszerelésnél az 5. lépésben az a baj, hogy nincsen megnevezve, hogy mi-mi, és elbizonytalanodtam.A két szénrúd között az acél rúd, és ez csak úgy oda van rakva közé vagy a szénrúd át van fúrva és rá van húzva a szénrúd? Bármilyen hegesztő trafóról működik?
2013. ápr. 5. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Franc se tudja, de tekintve, hogy egy free-energy nevű oldalon van a cucc, nagy valószínűséggel mindegy is, mert nem működik.
2013. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem működhet, csak az az állítás nem teljesen igaz, hogy "Free energy" mivel 30V és 80A kell hozzá
2013. ápr. 5. 20:19
 3/6 A kérdező kommentje:
vagyis áram kell hozzá
2013. ápr. 5. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Na már az első bekezdés marhaság... Ha a vizet szétbontjuk, akkor szétesik a molekula, tényleg - oxigénre és hidrogénre.


"Ez a hőmérséklet megközelíti a nap felszínén mérhető hőmérsékletet, így nem véletlen, hogy ebben a plazmamezőben a molekulák szétesnek és új formációkat vagy gázokat hoznak létre, sőt, még új elemeket is."


Ez pedig nettó marhaság. A fúzió alaphangon 1-2 MILLIÓ fok körül KEZDŐDIK. 5000 fok semmihez sem elég. Ha ekkora hőmérsékleten fúzió indulna be, akkor plazmavágónál felrobbanna az egész Föld - a fúzió kellő anyaggal önfenntartó, fuzionáló oxigén pedig brutális energiamennyiséget ad le (és irtózatos nyomás, és több tíz, százmillió fok kell hozzá, hogy két oxigén atom összeálljon...).


"plazmareaktort pedig "hideg fúziós reaktornak", ha azt arra a célra használjuk, hogy az elemeket átalakítsuk. Így lehet létrehozni például aranyat az ólomból, ehhez csak az elektródák közé kell helyezni egy semleges ólomlapot. Ezt már kísérletekkel is igazolták, bár az így keletkezett arany radioaktív sugarakat bocsát ki. "


Ismét egy oltári nagy marhaság. A fúzió jelentése az, hogy két atom EGYESÜL. Az egyesülő ólom maximum uránt, vagy egyéb, magasabb rendszszámú elemeket eredményezhet. Ahhoz, hogy az ólomból arany legyen, ahhoz az ólomatomot szét kell bombázni, vagyis ki kell szakítani belőle 3 protont. Utóbbit kísérletileg igazolták, de egy-egy atom aranyhoz rendkívül sok energia kell. Aranyat leginkább platinából lehet előállítani, ahhoz ugyanis tényleg megfúzió kell - egy hidrogén atomot (=protont), ekkor a platinából arany lesz. Igaz, hogy egy darab atom, és ehhez egy részecske gyorsító kell, közel fénysebességre gyorsított protonnal.


Innentől láthatjuk, hogy ennek az egésznek semmi, de semmi értelme... :)

2013. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi:)
2013. ápr. 6. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a baj ezekkel - beszúrnak bár tudományosnak tűnő szót, dobálóznak nagy értékkel, hamis féligazságokkal, és ha nincs meg hozzá a minimális tudásod, máris úgy tűnik, hogy valóság.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen vastag kábel kell 80A átengedéséhez :) Meg azért a 2,4KW se kismiska :D

2013. ápr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!