Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy képesek ilyen másodpercre...

Hogy képesek ilyen másodpercre pontos figyeléseket csinálni?

Figyelt kérdés

[link]

Van ez az oldal. Tele adatokkal másodpercre pontos adatokka. Hogy képesek például azt mutatni hogy hány cigarettát szívtak el az emberek? Vagy ilyen,hogy A ma éhenhaltak száma, Túlsúlyos emberek a világban...

Ezt, hogy csinálják? Az egész világot átfogó adatok, másodpercre pontosan? Mennyire lehet komolyan venni ezt az oldalt? Hiteles?



2013. ápr. 5. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek csak becslések, nyilván nem lehet ezeket valós időben mérni. Mondjuk megbecsülik minden évben a népességet és ezekből az adatokból extrapolálnak.
2013. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy igazi. (A világ összes anyakönyvi hivatala online összekötve)


De nem, mert a 7 milliárdot hamarabb érte el, mint ahogy kellett volna.

Kb 4...6 hónappal hamarabb ugrott egyet a szám, nem folyamatosan érte el.

2013. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fognak egy statisztikát, hogy pl átlag 1000 postagalambot küldenek el az emberek naponta, ezt elosztják annyival, ahány másodperc egy nap, és másodpercenként annyit lép.

Esetleg finomítanak azzal, hogy hétvégén csak 500-at küldenek.

De valójában nem. Tehát ez csak hosszútávú statisztika, ráadásul nyilván régi (és becsült) adatokkal, látványosan megoldva. Ha például minden nap adott időpontban megnézed a napi erdőirtást vagy a napi csecsemőhalált minden nap ugyanaz lesz. Pl nézz vissza ma és holnap pontosan 16:00-kor, csinálj prinscreent, a napi adatok pont ugyanúgy lesznek.


(Amúgy is, mivel pl a CO2 kibocsátás vagy az erdőirtás javarészt nappal történik, ezért éjjel kevesebb CO2-t bocsátunk ki vagy kevesebb erdőt vágunk ki. A Földön valahol mindig nappal van, de ha épp az óceánon van nappal és az emberlakta tájakon éjjel, akkor átmenetileg lassul a tempó, és ha épp nappal lesz, akkor felgyorsul.)


Szóval ez inkább figyelemfelkeltés, de azt nem veheted komolyan, hogy ma 16:00-kor pont 15523 darab banánt adtak el.

2013. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"nézz vissza ma és holnap pontosan 16:00-kor, csinálj prinscreent, a napi adatok pont ugyanúgy lesznek. "



Én még érdekesebbet vettem észre:


beírtam egy terminálablakba, hogy "sudo ifconfig eth0 down"

És A VILÁGNÉPESSÉG UTÁNA IS UGYANÚGY SZÁMLÁLT FELFELÉ!!!

2013. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magát az időt sem mérik, csak tudják, milyen gyorsan követik egymást a másodpercek.


Az karórád is tudja, mennyi az idő, mégse súg neki senki.

2013. ápr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!