Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Itt ezt hogy kell megoldani...

Itt ezt hogy kell megoldani és mi a megoldása? (matek, szögfüggvény)

Figyelt kérdés

Ezek lennének a kérdéses feladatok:

1.Egy húrtrapéz magassága 10 cm párhuzamos oldalai 12 cm és 26 cm hosszúak.Mekkorák a trapéz szögei?


2.Egy szimmetrikus trapéz szárai 12 cm ,az egyik alapja 21 cm hosszú,a trapéz egyik szöge 43 fok Mekkora lehet a trapéz másik alapja?


3.Egy szimmetrikus trapéz átlója 8 cm hosszú Ennek az átlónak az alappal bezárt szöge 40 fok Mekkora a trapéz területe?


4.Két kör középpontjának távolsága 20 cm,a körök sugarai 5 illetve 8 cm mekkora szöget zárnak be a körök közös külső illetve belső érintői?


A megoldásokat előre is köszönöm.



2013. ápr. 4. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

tgalfa= m/ rövidebb befogo

a rövidebb befogó az 26-12/2 mivel szimetrikus

egyik szög tg 10/7 kb 55 fok fenti szög 180-55 kb 125 fok.

a több trapézos hasonloan tudod kiszámolni.

2013. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a 2 meg tudtam oldani és az első is kijött de a 3.-nál elakadtam.kiszámoltam sin-uszal a magasságát ezután cos-inuszal az alapját de tovább nem tudom hogyan kell kiszámolni az oldalait vagy hogy hogyan jutok el a másik alap méretadataihoz.A negyediknek neki sem tudtam kezdeni.Nem kérem hogy megold nekem vagy hogy kiszámold elég ha a menetét leírod.Válaszodat előre is köszönöm.
2013. ápr. 5. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
A 3. feladatodat néztem de ugy tűnik mintha hiányos lenne az adat nincs valami más is megadva?
2013. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nincs más adat megadva de közbe előréb jutottam már csak a 4. -ben kéne segitség mert hozá se tudtam kezdeni.
2013. ápr. 8. 07:08
 5/6 anonim ***** válasza:

két középpontot összekötő szakasz és a hosszabik sugár közti szög cos 3/20 a belső érintő és középpontot összekötő sazkasz metszéspontjánál keletkezik ké hasonlo derékszögű háromszög azokna a szögeit is ki tudod számolni. a metszéspontból párhuzamos a küső érintőhoz ott is lesz derékszögő háromszög és ezek a szögek segítségével eljutsz a kereset szögig.


sajnos most egyszerűbb megoldás nem jut eszembe de ha lesz megirom

2013. ápr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi ez most tényleg nagy segítség volt mert nemsokára dolgozat lesz és sokat hiányoztam még egyszer kössz
2013. ápr. 8. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!