Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nyelvtanulásra melyik az...

Atesz 90 kérdése:

Nyelvtanulásra melyik az alkalmasabb: Felirattal vagy felirat nélkül nézni rajzfilmet-filmet?

Figyelt kérdés
2013. márc. 26. 18:08
 1/4 anonim válasza:
Érdemes egyszer azzal és egyszer anélkül is megnézni a sorrendet pedig úgy választod ahogy neked kényelmesebb.Bár én könyvből tanulok nyelvet,de gondolom te is kiegészítő anyagnak számod.
2013. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, de ha ez a kettő modszer közül amelyiket kiírtam ezek közül szeretném az egyiket alkalmazni
2013. márc. 26. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez magától a nyelvtudásod szintjétől is függ. Kezdőként jobb a magyar, majd az angol felirat, de később én már a felirat nélkülit tudnám javasolni.


Nem tudom, hogy mások mennyire figyelnek a beszédre, hogyha ott van a felirat, de én szinte semennyire, ezért sokkal többet érek vele, ha felirat nélkül nézem. Ennek ugye az a hátránya, hogy nem mindent értek meg teljesen.


Ezért érdemes egy már látott, vagy nem túl bonyolult filmet nézni felirat nélkül.

2013. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is mert mondjuk a két pasi meg egy kicsi-t már szinte kivülről fújom és azt nem is kell előtte megnéznem magyarul
2013. márc. 26. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!