Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Addig sikerült piszkálunk a...

Addig sikerült piszkálunk a természetet, míg már nincs tavasz, csak hosszú tél. Mindenki boldog?

Figyelt kérdés

Soha nem lesz már tavasz, a környékünkön is minden rendezvényt lefújtak. Én mentem volna az este futni, de kiderült, hogy esni fog a hó egész jövő héten. Megakarok halni, formába akartam magam hozni, de a hó miatt már nem mehet.

Utálom! Utálom a természetet!



2013. márc. 21. 09:25
 1/10 Silber ***** válasza:
100%
Nem rendelt senki havazást a jövő hétre. Ezen felül meg máskor is voltak már ilyen időjárási körülmények, ne sírjon a szád. Nem kell minden apró jelenséget a globális felmelegedés számlájára írni, azok nagyobb volumenű dolgok.
2013. márc. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gyülölöm! Gyülölöm a havat, miatta nem mehettek el kocogni és formába hozni magam. Ez nem normális.
2013. márc. 21. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj alkalmaszkodni a környezetedhez, mondjuk keres rá a tíz legjobb otthoni edzés módra, vagy valami.
2013. márc. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 2xSü ***** válasza:
54%

Ez nem kérdés, hanem szimpla nyafogás.


1. Igen, piszkáltuk a természetet, de nem emiatt esik a hó. Az időjárás nem menetrend szerint alakul, soha nem is alakult így. Néha májusban is esik a hó, néha januárban is vannak 10+x fokok. Ez így volt, így van és így is lesz.


2. Ha nem lett volna hó, akkor az a baj. Lásd: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


3. „Soha nem lesz már tavasz”. Tipikus eltúlzott éretlen érzelmi reakció.


4. „formába akartam magam hozni, de a hó miatt már nem mehet”. Azt lehet a négy fal között is. Számtalan formája van ennek.


5. „Utálom! Utálom a természetet!” Na most már nem az ember hibás, aki piszkálta a természetet, hanem a természet maga?


6. „Megakarok halni” Mert te sem mentél még át nagyobb problémákon. Ha ennyitől meg akarnál halni, akkor mondjuk egy háborúban hogy állnád meg a helyed? Vagy egy olyan katasztrófahelyzetben, ahol a túlélésed múlik a kitartásodon? Neked kell eldönteni, hogy egy talpraesett, alkalmazkodni tudó, túlélni akaró, határozott ember akarsz-e lenni, vagy egy gyenge, nyafogó kisgyerek. Ez kizárólag hozzáállás kérdése.


Az ember alkalmazkodni tud. A civilizáción jelentős mértékben arról szól, hogy kompenzáljuk a természet hatásait. Pl. télen nem kell fázni, éjszaka is tudunk megfelelő eszközökkel – lámpa, stb… – látni, stb… Már így is túl kényelmesen élünk, túlságosan elszakadva a természet valódi ritmusától. Nem csoda, ha utálod a természetet, de ez csak azért van, mert nem ismered, túlságosan elkényelmesedtél.

2013. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2013. márc. 21. 10:01
 6/10 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy az itteni userek nem ijednek meg egy kis hótól úgy mint egyesek. A fenti érzelmi reakciókat csak mímeltem, csak kíváncsi voltam, hogy az emberek tényleg mindent a globális felmelegedésre fognak e.


Köszönöm újra a válaszokat.:)

2013. márc. 21. 10:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Miért nem lehet futni hidegben/hóban? Kicsit jobban felöltözöl, aztán kész. Én ugyanúgy futok egész télen, mint máskor ;)


Egyébként tényleg szopó a hosszú tél, nem szeretem én sem.

2013. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rossz közvéleménykutatási módszer. Eredményesebb, ha direkt azt kérdezed, amire kíváncsi vagy.

Azért is rossz, mert abból, hogy gondatlanul, vagy szándékosan (haszonszerzés céljából) belenyúlnak a természet rendjébe, nem következik, hogy Magyarországon március 15-én rendkívüli időjárás lesz.

A természet rendjébe erősen belepiszkálnak. Közülük néhány normális, mert az ember (és nem egyes emberek!) érdekében történt, és az ember a természet része. Mások viszont abnormális esetek, és más emberek kárára történő jogtalan haszonszerzésnek minősülnek. Tehát az időjárás is változik emiatt is.

De nem egy konkrét eset! Ami nem is lett volna olyan rendkívüli, ha számtalan emberi mulasztás nem történt volna. A mulasztások zöme közönséges felelőtlenség azon az alapon, ha nem teszek semmit, akkor nem követek el hibát. Mert ki tudja, bármiről megállapíthatják utólag, hogy hiba volt. Az eső se gyakrabban esik mint máskor ilyenkor. A kellemetlenségek ellen pedig lehet védekezni, nagyon sokszor nézőpont kérdése, milyennek látjuk.

2013. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1958 jan. 10.-e és 25.-e között pld nappal 18 fok meleg volt, most csak a fordítottja van!
2013. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen belepiszkálnak a természetes időjárásba, létezik a HAARP, hiába hazudják hogy nem igaz. Nomeg kik a legcinikusabbak e kérdésben is, ilyen hipszter hülyegyerekek. :D
2013. ápr. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!