Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Telefonbol lehet nyomas...

Telefonbol lehet nyomas erzekelot kesziteni?

Figyelt kérdés

hisz ha megnyomjuk a telefon gombjat vilagit a kijelzo, en ezt nagyba szeretnem megtenni a nappaliba a vilagitast, ha ralepek a padlora akkor bizonyos ideig vilagitson, persze ha lehetne ezt egy fenyerzekelovel parositani


mit szoltok hozza?

rossz otlet?

vagy hogy tudnam megoldani a nyomaserzekelos vilagitast? vagy mar van ilyen?


2013. febr. 26. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nálunk az összes villany nyomásérzékelővel megy. Amikor megnyomom, akkor bekapcsol, amikor újra megnyomom, akkor kikapcsol… A szomszéd felszerelt egy mozgásérzékelőset is, ami mikor közel megyünk hozzá, akkor kapcsol be. De szerintem van benne fény érzékelő is, mert nappal nem szokott bekapcsolni. Mondjuk ez egy órával is megoldható…


Biztos lehet telefonból is készíteni, de szerintem fölösleges…

2013. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Marci024 ***** válasza:
Miért pont telefonból akarsz készíteni kapcsolót? Egyébként elég nagy meló lenne egy ilyen padlót elkészíteni. Meg értelmetlen is lenne. Én a wc.-be csináltam egy fototranzisztor, és egy infradióda segítségével mozgásérzékelős kapcsolót. Így éjjel ha benyitok a klozetbe, felkapcsol a villany.
2013. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

hat igen a hagyomanyos kapcsolok is nyomaserzekelosek megnyomod (erot fejtessz ki vagyis nyomast)

igen a mozgas erzekelosek is jok es jo is lenne a nappaliba de azok ormotlanok, reflektorra van kotve az udvaronkon egy mozgaserzekelo +fenyerzeklovel hogy csak este mukodjon, de annak a szenzora tul nagy es nem esztetikus, vagy vannak mini, szebb kivetelben is?

2013. febr. 26. 19:30
 4/16 Marci024 ***** válasza:
Egyébként baromi nagy hülyeségnek tartom. Persze ha csak a saját képességeidet szeretnéd fejleszteni, akkor csak nyugodtan, mert a kérdésből ítélve van mit tanulnod még.
2013. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

csak azert gondoltam, mert a telefon adta az otletet, es regi nyomos telefonom van eleg, ez csak otlet; egy szobaba kellene belolle vagy 5 darab, a szobak ajtajai korul, mikor atlepsz az ajton a nappaliba, meg szerintem meg vagy 3 helyre elszorva egy kozepen a nappaliba, ezek mind a padlo alatt


de nem szereteme ste keresgelni a kapcsolokat

2013. febr. 26. 19:33
 6/16 A kérdező kommentje:

azert gondolatam hogy egy bizonyos ideig, hogy le is kapcsoljon magatol, az utolso erzekelestol mondjuk 2percre


de csak elkepzeles, azert is irtam ide ki

2013. febr. 26. 19:35
 7/16 Marci024 ***** válasza:
Maga a mozgásérzékelő, egyáltalán nem ormótlan készülék szerintem. Keress csak rá, nyugodtan. nem feltétlenül tartozik a refi hozzá. Egyébként az is csak egy fény érzékelő.
2013. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Marci024 ***** válasza:
felejtsd el a telefonokat. Irtó nagy hülyeség az egész.
2013. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel infravörös lézereket és az azok fényére érzékeny diódákat? Ez elég pici lenne… Mikor árnyékolod a sugarat, akkor azt érzékeli a dióda és bekapcsolja a lámpát további x időre. Az infravörös fény pedig azért jó mert nem látod. 8 pár fekete pontot kell tenned a nappaliba (meg egy csomó vezetéket…), oszt jónapot.
2013. febr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Marci024 ***** válasza:
De ha nem találod azokat a rohadt kapcsolókat, vegyél foszforeszkálós villanykapcsolót. Csak ne mond a boltban, hogy nyomás érzékelőset kérsz.
2013. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!