Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan tudnám meg...

Szerintetek hogyan tudnám meg tanulni a kémiát? (lent)

Figyelt kérdés

holnap lessz kémiám tanulgatam már de nagyon nem értem ezek ből akarok felelni mert nem megy nagyon a kémia az a legnehezebb nekem meg tanulás is nehezebben megy eből kell felelnem (javitani akarok):

-Az atom felépitése

-Az Elektronfelhő szerkezete

-az atom és a periódus rendszer

eből felelek mert javitani akarok fontos lenne ha segitenétek

hogyan tanuljam meg gyorsan szerintetek ??

edig ilyen jegyeim vanak : 1-1

7/Dikes vagyok



2013. febr. 24. 10:55
 1/9 anonim válasza:
ezek még egyáltalán nem nehezek,lesz nehezebb is. 7.-ben normális ha nehéznek tartod mert új tantárgy még,de nem nehéz. olvasd át az órai vázlatot + a könyvet és írj egy rövid vázlatot,és bekezdésenként tanuld meg. a periódusos rendszerből meg amit meg kell tanulni írd ki egy külön lapra és olvasgasd,majd próbáld felmondani magadnak emlékezetből,esetleg szólj valamelyik családtagodnak,hogy kérdezze ki,így még is csak egyszerűbb.
2013. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nézegesd:

[link]

2013. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
még annyit,hogy 7.-ben én is éppen megkaptam a 4-est kémiából,de idén már 5-ös lettem belőle.az a lényeg,hogy ne csak bemagold,hanem próbáld megérteni is.
2013. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szerintetek menyi idő alatudnám meg tanulni rendesen 2 válaszoló nekem is meg van a könyv hátujába és ezeket kell meg tanulnom a periódus rendszerből de tudom : H,O,N,He,Ne,Mg,fe,S,Na tudom valamennyi re
2013. febr. 24. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:

A kémiát nem lehet megtanulni csak megÉRTENI.


Amint megérted, hogy miként épül fel minden atom rögtön tiszta lesz minden.

2013. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hogyan tudnám akór megérteni szerintetek ?
2013. febr. 24. 12:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyedül, holnapig nem lesz könnyű...


De a lényege az értő tanulásnak az, hogy ne úgy olvasd a szöveget, hogy jajj legyen már vége, hanem fogd fel, mit is írnak.


Például olvasom az atomok felépítéséről, hogy van az atommag, ami protonokból és neutronokból áll és pozitív töltés a protonok miatt, illetve van körülötte keringő elektron felhő, ami negatív töltésű.


Itt STOP, lerajzolod szépen, a protont pirossal, az elektront kékkel. Először egy Hidrogént. 1 proton, 1 neutron, 1 elektron a felhőben. Utána egy Héliumot. 2 - 2 - 2.

Majd elolvasod, hogy az elektron héjak miként működnek. Utána szépen megint rajzolsz, gondolkodsz, elkezdesz bonyolultabb, több elektron héjas atomokat rajzolni.


Ha ez már megy megnézed mi az a molekula, milyen kötések vannak az atomok között. Lerajzolsz egy kovalens kötést, stb...


és így tovább.


Ha nagyon ráfekszel ma még összejöhet. Ha egyszer bevillan, hogy miként működik akkor bármilyen atomot vagy molekulát felismersz majd, nem kell "bemagolni", hogy vajon a hidrogén meg a klór reakcióba lép-e egymással, mert tudni fogod magadtól. És ezt a tanár is értékelni fogja.

2013. febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: A hidrogén atomban nincs neutron, annak az atommagja egy proton, és körülötte kering egy elektron.

(A deutérium néz ki úgy ahogy te írtad, ami a hidrogén egy nehezebb izotópja)

2013. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező: a kémiatanulásnál nagyon lényeges, hogy amit csak lehet lerajzolj, mert így fogod megérteni!
2013. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!