Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az USA miért nevezhető nagyhat...

Az USA miért nevezhető nagyhatalomnak?

Figyelt kérdés

Nem a mai dolgokra vagyok kíváncsi, hanem a gyökerekre.

Például hogy a német V-2 rakétaprogram nélkül az USA sehol nem járt volna a rakéták terén. Míg Némerországnak és USSR-nek volt önálló rakétaprogramjuk, addig az USA sehol nem járt ezen a téren. Ha nem a V-2, akkor USA csak kullogott volna USSR mögött az űrversenyben. Sőt, ma az USA Soyuz rakétákat használ a költséghatékonyság miatt. Valamint a nyolcvanas évek végén az oroszok űrsiklója, a Buran sokkal többre volt képes, mint az amerikaiaké.

A távirányítású, más bolygóra küldött robotjárművek is a szovjetektől származnak. Például a Lunokhod. Az oroszok 15 éves tapasztalatait használták fel az első amerikai távirányítású, más bolygóra küldött járművek terén.


"A technológiánk 90át adtuk, míg usa elhanyagolható mértékben járult hozzá a kutatáshoz"


Szergej Koroljov


Az atombomba terén is lopott technikával emelkedtek ki. Németország majdnem megalkotta a világ első atombombáját. Idő már nem volt rá a háború miatt, a tudósokat az USA-ban szedték össze, kényszerítve, hogy nekik dolgozzanak, vagy ez, vagy halál/börtön.


Ezek tudatában Te nagyhatalomnak neveznéd az USA-t? Mindent összelopott, érdemi munkát nem nagyon tett le abban az időben, mégis nagyhatalom lett. Szerinted jogosan?


Ha nem hiszed, csak nézz utána a WW2-es tankoknak. Míg a német Panzer, Panther és Tiger tankok és az orosz T-34 és társai kiemelkedő teljesítményt mutattak, addig az amerikai sherman tankok a közelükbe sem érhettek. Érdekes mód a háború után az M4A1 tankok mind a két nemzet tankjainak előnyeit felhasználták.


Nem vagyok az USA ellen, csak szúrja a szemem, hogy mindent összelopkodva nagyhatalom lett, míg az orosz-német seregek egy kontinensen belül usa-nál fejlettebb technológiával nyomultak, addig a "technikai fejletlenséget" kihasználva az usa királykodott, hogy náluk nem volt háború. Pedig kis idő és a németek New York nevú V-2 módosulata adott volna nekik.


A másik, hogy olyan amerikai emberek nevezik magukat vérbeli amerikaiaknak, akik a legkorcsabb (nem vagyok fajgyűlölő!!!!!!!!!) népből származnak, holott jogosan ezt a rézbőrű indiánok mondhatnák.


Ez csak elenyésző dolog, amit felhoztam, ha utána jársz, sokkal durvább dolgokra bukkansz, ami nem konteo!


Nektek nem szúrja ez a nagyzoló és más országokat tönkretevő, magát a világ urának nevező nemzet?



2013. febr. 16. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Az USA titka az, hogy a világ legaljasabb országa. Semmi eredetit nem talált fel, mindent a sárgáktól, az oroszoktól vagy a németektől lopott, ennek ellenére mindent saját találmánynak nyilvánít. Meg vannak győződve róla hogy ők az erkölcs, miközben nézzetek csak körül:

- a hazájukat az indiánoktól rabolták el. Az őslakóknak rengeteget köszönhettek a fehérek, rengeteg segítséget kaptak, segítettek a bevándorlóknak beilleszkedni, gazdálkodni, túlélni. Mit kaptak cserébe? Legyilkolták őket, és elvették a földjüket.

- A történelemben ők voltak az elsők, akik SZERVEZETT támadást szerveztek civil lakosság ellen. A 2.vh-ban kb. tízmillió ártatlan civil halt meg a szőnyegbombázások és a robbantgatásaik miatt.

- Szintén ők voltak az elsők, akik atombombát vetettek be. Olyan embereket öltek meg tömegesen, akiknek tényleg semmi közük nem volt a háborúhoz.

- Irak, Afganisztán, 9/11, Pakisztán, Mali. Szerintem magától értetődő, mit értek ezek alatt.

- A néger rabszolgasággal ugyanez.

Ennyi jutott most eszembe.

De nemsokáig nem ilyen nagy pofájuk. A gazdaságuk egyre hanyatlik, a fosztogató hadseregeiket kezdi kipaterolni Közel-Kelet, és a vezető nagyhatalmi szerepet kezdi átvenni Kína és az Orosz Medve. És ez az Iráni helyzet egyre fokozódik, ha Izrael megtámadja Iránt aki erre egy atombombával belesöpri a Vörös tengerbe, akkor Amerika be fog szállni a harcba a zsidók oldalán, Oroszország és Ázsia pedig Irán oldalán, és jól móresre tanítják ezeket a jenkiket. Persze nem kívánom ezt, nem hiányzik nekünk egy Harmadik világháború (sőt semmilyen háború), de ez sajnos elkerülhetetlennek tűnik.

2013. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"De nemsokáig nem ilyen nagy a pofájuk" helyett "De nem lesz sokáig ilyen nagy a pofájuk". Elnézést, fogalmazási hiba.
2013. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Orosz Medve" :) Ez tetszik.


A III. Világháborút illetően én is így gondolom, én sem kívámon, hogy megtörténjen, de ugye ez nem rajtunk múlik...

2013. febr. 16. 21:47
 4/5 anonim ***** válasza:
omg
2013. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem értem miért pontoztátok le ciganysongoku-t, pedig nem írt hülyeséget. Akinek van szeme és mer is látni, az az általa felvázolt dolgokat láthatja. Ha mégis lepontozza valaki ennek ellenére, az a kapitalista, kizsákmányoló rablóbandával ért egyet, aki ha közel kerül a tűzhöz, nem az embertársai jólétét tartja szem előtt, hanem a profitot, ezáltal azokat taposva, ahonnan jött. Ha már alapból kapitalista, milliárdos családból származik, akkor igazán látni sem akar és pontosan ezt az összelopkodó, harácsoló életmódot akarja tovább vinni. Ha egyszer újraosztanák a világ vagyonát egyenlő részben, akkor ezek az emberek nem örülnének neki, mert nem a saját vagyonának a mérete érdekelné, hanem, hogy több legyen, mint másnak. Itt a baj.

Lepontoznak/elnyomnak olyan embert, aki látni szeretne.

Vagy az a baj, hogy a nevében benne van, hogy cigány? Már nem is ember? Nem lehet jó ötlete? Nem láthat?

Származásom szempontjából nem vagyok az, de semmi bajo ezzel. Illetve van, de ugyanígy megvan magyarban is. Áh... elvittem magam, ez már rég nem a kérdéshez tartozik, de mégis. Kapitalista felfogás...

Örüljetek a pénzeteknek, fulladjatok bele, én arra törekszem, hogy kivonjam a pénzt (minden baj forrását) az életemből. Ha ezért harcolni kell, harcolok ezer örömmel! Mint ahogy jónéhány társam, akik rájöttek, hogy a pénznek nevezett fertő, a politika és a vallás vet minket vissza. Na meg persze az emberek határtalan ostobasága és irigysége. A szegény ember az utolsót is megosztja, a gazdag az utolsó garast is félti. Ezt nem én találtam ki.

2013. febr. 17. 00:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!