Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit írjak Antigoné védőbeszédé...

Mit írjak Antigoné védőbeszédében?

Figyelt kérdés
Egy oldalas esszét kell írnom Antigonéról, hogy ő nem bűnös. de nem igazán tudom mit írjak!

2013. febr. 15. 15:02
 1/4 tetris ***** válasza:

Utalhatsz az emberiességre, a testvéri szeretetre, a család összetartozásának fontosságára, a holtak tiszteletére, a

Tisztelt Bíróság!

Bevezetés Az vád által felsoroltakat megértettem. Tisztában vagyok azzal, hogy vétkeztem a király rendelete, vagyis törvény szava ellen.

Tárgyalás: Úgy gondolom, a törvény rám ugyanúgy érvényes, mint bárki másra. Tudom, hogy komoly büntetésre számíthatok, mivel a tiltás ellenére eltemettem a testvéremet.

Tisztelettel kérem azonban az itt jelenlévőket, hallgassák meg, indokaimat.

A szüleink úgy neveltek engem, és a testvéreimet is, hogy a család a legfontosabb az életben. A szeretet, az összetartozás mindennél előbbrevaló.

Már gyerekkorunk őta a holtak tiszteletét szem előtt tartottuk otthon, ezért soha fel se merült, hogy valakit ne temessünk el, aki már elhagyta a földi világot. A végső tisztesség mindenkinek kijár, legyen barát, vagy akár ellenség. Egy halott személy már nem tudja kinyilvánítani az akaratát, helyette nekünk, élőknek kell megtisztelnünk őt azzal, hogy méltóságát megőrizve adjuk át a holtak birodalmának.

Kérem szépen önöket, vegyék figyelembe, hogy milyen lelki sebeket okoznak azon családtagjaimnak, akik nem vétettek semmit Őkirályi Fensége ellen, mégis őket is büntetés éri azzal, hogy testvérem nem részesülhet a végtisztességben.

Bef.: Elfogadom, ha megbüntetnek, de tisztelettel kérem önöket, legyenek emberségesek velem szemben.

2013. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rengeteget segítettél köszönöm szépen!!
2013. febr. 15. 16:29
 3/4 poiu ***** válasza:
40%
Óh, én rövidre zárnám azzal, hogy mindenben a férjem, Antigo a bűnös. Anti-go, tehát nem akart menni. Ez az ő bűne, nem az enyém.
2013. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A járványveszélyről is írhatsz, mert a temetetlenül hagyott halott nemcsak hogy csúnya látvány, hanem komoly veszélyt jelent a városra, és magára a királyra is. Ha túléli, lehet, hogy a puszta föld maradna neki királyságul.
2013. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!