Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Üdv Egy olyan gondom lenne...

Üdv Egy olyan gondom lenne hogy 80KW 3Fázis Hány amper és mekkora keresztmetszetű kábel kell hozzá?

Figyelt kérdés

2013. febr. 12. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:

I=P/(√3∙U∙cos[fí]∙hatásfok)


Elvileg minden adat szerepel a gép adattábláján.

Ökölszabály alapján veheted úgy, hogy 2kW-onként 1A.


A vezetékválasztást táblázatból szokás kinézni, de számolhatod is, bár én soha nem tettem, ott a táblázat.

vagyis itt:

[link]

2013. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Veszélyes dolog, amikor olyanok kérdeznek ilyesmit, akik nem értenek az ilyesmihez. Hát még amikor a gyerekek az árammal játszanak... Tudod, hogy bele lehet halni?


(Mi a fenét akarsz csinálni?)

2013. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

80 000watt osztva 400 Volt-al = 200 Amper.

Csuklónyi rézkábel kell hozzá meg sokmillió forint mire ilyen áramot bekötnek neked.Vagy te akarod előállítani valami hatalmas áramfejlesztővel?

2013. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

200A biztos nem lesz az áramfelvétel. én 40A környékére tenném. Az előző válaszoló által felírt számítás egyenáram esetén igaz, viszont itt 3fázisú váltakozó áramról van szó. Figyelembe kell venni az induktív alkatrészek miatt létrejövő fáziskülömbséget, mert a feszültség és az áram nem ugyanabban a fázisban váltakozik (ezt megfelelő kondenzátorral szokták kompenzálni, vagyis csökkentik a meddő teljesítményt). Továbbá figyelni kell arra is, ha asszimetrikus a terhelés, például egy megvilágító lámpa van az egyik fázisra kötve, bár ez a gépek nagy részénél meg van oldva belül (zeg-zug kapcsolás). Egy 80kW-os motort nem célszerű közvetlen indítással működésbe hozni, erre több megoldás is van, nézz utána. Bár láttam 100kW-os motort közvetlen indítással, de az arra volt tervezve.

A vezeték tényleg nem lesz olcsó hozzá. A motor hűtése is fontos, ugyanis ha lehagyod a tengelyről a hűtőventillátort, akkor a tekercsek melegedni kezdenek, ami miatt még nagyobb az ellenállásuk. Emiatt még jobban melegszik és ez menetzárlathoz vezet. A motor burkolatát földeléssel lásd el! Testzárlat esetén megmentheti az életed!


#2-nek igaza van, könnyen életveszélyes áramütést szerezhetsz, ugyanis az áramjárta vezető ugyanúgy néz ki, mint amiben nincs áram, de a fogása teljesen más. :)


#1 voltam

2013. febr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nekem a képlet kellett mert munkahelyen a feladatot kaptuk számoljunk kicsit mire emlékszünk még az iskolából de már sikeresen meglett oldva 50es alukábel elég is volt és nem 400V -al számoljuk a tljesítményt hanem 240el mert erenként 3 fázis 240 és ugy 11amper lesz
2013. febr. 17. 12:32
 6/8 A kérdező kommentje:
bocs 111A elirtam sry
2013. febr. 17. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor ebből adódik a következő kérdés: A 3x16 Amper-es hálózat mekkora villanymotort bír? Ha fázisonként szorzod a 16-ot akkor 11 Kw-ost kellene hogy bírjon,azonban a gyakorlatban a felét sem bírja,hiába bármilyen nagy a vezeték keresztmetszet.Eszerint az indításkori áramfelvétel a mérvadó és ehhez kell méretezni.
2013. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem addig kaptok egy munkavédelmi bírságot, míg valaki meg nem hal az ilyen mókolások miatt...
2013. febr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!