Az atomtól kezdve mondjatok lefele hogy miket fedeztek fel?
Úgy tudom van Az atom proton neutron és vagy a proton vagy a neutronon belül a quark és így tovább
Amúgy mindennek állnia kell valamiből csak úgy nem létezhet szerintem:) ezért is végtelen a rendszer lefele bár csak állítom persze buta vagyok:)
"Kvarkot soha nem fedezett fel senki. Az csak egy elmélet."
Persze, persze... :-D (Középsuliban azért görbült a fizikajegy? :-D)
Itt egy angol link a kvarkok felfedezéséről. (csak azért illesztem be, hogy ne mondhasd, hogy csak a levegőbe beszélek. Pontosan tudom, hogy úgyse olvasod el.)
Az elektronnál és a kvarkoknál lejjebb egyelőre nem találtak(!) semmit.
"Elolvastam, de ez nem volt valami meggyőző. Mi ez, valami főiskolai házidolgozat?"
1) Mármint téged nem győz meg. Who the fuck cares?
2) A francokat olvastad el. Akkor tudtad volna, hogy micsoda.
3) Visszábbvehetnél az arcodból.
Azt már megszokhattuk, hogy csak a tudás képes valakit mások lenézésében, valamint határozott állásfoglalásokban gátolni. Itt is ezzel a jelenséggel állunk szemben.
Aki az atomfizikai felfedezéseket úgy képzeli el, hogy hajózgatunk, egyszer csak belebotlunk egy szigetbe, nincs jelöle, hoppá, felfedeztünk egy szigetet.
Nem, a felfedezés a következő folyamatot jelenti. Észlelünk bonyolult dolgokat. Addigi fizikai ismereteinkkel elkezdjük megmagyarázni. De a magyarázatban vagy valami hézag van, vagy valami ellentmondás. Ebből rájövünk, hogy itt van valami, amit eddig nem tudtunk. További vizsgálatok, elemzések után azzal a feltételezéssel élünk, hogy kell lenni valami új anyagnak, ami miatt mást mérünk, mint amit vártunk. Kiszámítjuk a tulajdonságait, ha minden jelenséget magyarázni tudunk, van egy hipotézisünk (még nem felfedezésünk). Más kutatók, akiknek másfajta műszerek állnak a rendelkezésükre, elvégeznek egy csomó mérést, amelyben feltételezik az új anyag jelenlétét, hatását. Amennyiben minden rendben van, egyre erőteljesebben fogadják el mások is az új tulajdonságokkal rendelkező anyagot. Ettől kezdve a világ felépítésére ez a kiindulópont.
Ezt a hosszú bekezdést egy szakcikk viszonylag rövid mondatában is megfogalmazhatjuk, csak tudnunk kell, ogy ott szinte minden szó a szakzsargon jelentésével bír, nem pedig a hétköznapi élet jelentésével.
Erről szól az idézett cikk. Népszerűsítő publicisztikában elmeséli, hogyan jutottak arra a gondolatra, hogy léteznie kell valami anyagdarabnak, amit tulajdonságai alapján kvarknak neveztek el.
A kérdező eredeti kérdésére gyakorlatilag nem lehet válaszolni. Mindenféle felsorolásokat persze lehet adni, de csak a teljesség igénye nélkül. Ez nem olyan, mintha azt kérnénk sorolja fel valaki egy szobában található tárgyakat, az ott lévő szekrényben lévő dobozokat, abban a kis mütyüröket, stb.
Mindig olyat teszek fel amire nem lehet választ adni csak elmélkedni titeket is csak gondolkodóba ejtettelek :)
és hát mivel minden anyagnak állnia kell valamiből szerintem nem létezhet úgy valami csak úgy valaminek alkotnia kell azt : D de biztos van valami határ nem tudom csak állítom elmélkedés ennyi :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!