Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki volt homérosz?

Ki volt homérosz?

Figyelt kérdés
Irodalomra kell, hogy ki volt ő, és egy személy volt-e az Oduszeia es az Iliasz szerzoje?
2013. febr. 5. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
2013. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2013. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit a nagyobb suttyóság: egy nevet kis betűvel írni, vagy előrátalálni a gyakorikerdesek.hu-ra, mint a wikipédiára, akár google-ön rákeresni.
2013. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 2xSü ***** válasza:
60%
#3: A kritikádat kiegészíteném a kézenfekvő megoldással: Miért nem lehet kinyitni azt a tankönyvet és megnézni, mi van benne?
2013. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek az előttem írókkal, és kiegészíteném a listát azzal, hogy az udvariasság sem hátrány, ha már valaki segítséget kér... :)


De akasztom is az egyik hóhért:

1. kisbetű vagy kis kezdőbetű

2. előbb rátalálni

3. Gyakorikérdések.hu-ra

4. Wikipédiára

5. Google-ön


És most lehet utálni... :P

2013. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

"De akasztom is az egyik hóhért:"


- Nem tartom jogosnak a az észrevételeket, mert én csak két dolgot jegyeztem meg (amely közül elég durva, ha valaki egy, még ha kétes létezésű, személy nevét kisbetűvel írja), a kontrázást nem én folytattam. Vagyis hóhér aligha vagyok. Azt meg végképp nem értem, hogyan hasonlítható össze sietségből adódó elgépelés a lustasággal. Egyébként furcsa, hogy udvarisasságról beszélsz, miközben Te sem válaszoltál a kérdésre.

Egyébként az oldal címe 'gyakorikerdesek.hu'.

2013. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ismeretlenül utálni eléggé kicsinyes dolog. Ne magadból indulj ki; nekem nem szokásom.
2013. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem tartom jogosnak a az észrevételeket, mert én csak két dolgot jegyeztem meg..."


A leírt indokaid ellenére én még mindig jogosnak tartom.


"elég durva, ha valaki egy, még ha kétes létezésű, személy nevét kisbetűvel írja"


Ez így igaz, 3 pontos hiba. De te is ugyanazt a szabályt szegted meg, többször is: a tulajdonneveket nagybetűvel kezdjük.


"a kontrázást nem én folytattam"


Ha ez alatt a következő választ érted, abban egyetlen helyesírási hiba sincs.


"Vagyis hóhér aligha vagyok."


Az "akasztják a hóhért" egy szólás. Azt jelenti, hogy amit X tett Y-nal z okból, ugyanazt teszi W később X-szel ugyanazon z okból. Jelen esetben te említetted a kérdező helyesírási hibáját, én pedig a tieidet.


"Azt meg végképp nem értem, hogyan hasonlítható össze sietségből adódó elgépelés a lustasággal."


A sietség nem mentség sem az elgépelésre, sem az egyéb hibákra.


"Egyébként furcsa, hogy udvarisasságról beszélsz, miközben Te sem válaszoltál a kérdésre."


A kérdést már az első két válaszoló tökéletesen megválaszolta; felesleges még egyszer belinkelni ugyanazt. Ez nem udvariasság kérdése.


"Egyébként az oldal címe 'gyakorikerdesek.hu'."


Magát a nevet ismerem. :)

Ha viszont az általam írt "Gyakorikérdések.hu" helyességét vitatod, akkor lehet, hogy részben igazad van: a nagy kezdőbetűben biztos vagyok, de az ékezetekben nem, mert most elbizonytalanodtam. Majd utánanézek. :)


"Ja, és ismeretlenül utálni eléggé kicsinyes dolog. Ne magadból indulj ki; nekem nem szokásom."


Nem magamból indultam ki, mivel nekem sem szokásom. Viszont bő másfél éves GYK-s tapasztalatom alapján biztosan állítom, hogy - sajnálatos módon - igen sokaknak az. :(

Ha Te nem tartozol abba a táborba, akkor a ritka, ám annál üdítőbb kivételek csoportjának létszámát bővíted. :)

2013. febr. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne,ha nem egymás válaszába kötnénk bele,hanem válaszolnánk a kérdésre?Ugyanis ennek semmi értelme sincs.
2013. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Karbonát, kedves, a kérdést már rég megválaszoltátok.

És nem kell mindent kötözködésnek venni, mert részemről ez most pont nem az volt.


Mint ahogy most sem az, ha megjegyzem, hogy az írásjelek (vessző, pont, kérdő- és felkiáltójel) után mindig szóközt kell hagyni gépelés esetén is, nem csak kézírásnál. :)


Tisztelettel,

BW, nyelvi zelóta :)

2013. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!