Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Billiárd asztal csúcsa A, B,...

Iansomerhalder kérdése:

Billiárd asztal csúcsa A, B, C, D. AB=150cm, AD=280cm, Az AB oldal mentén az A csúcstól 30cm távolságra lévő golyót a BC oldal P pontjának lökök, onnan visszapattanva a C csúcstól 48cm-re ütközik CD oldalnak. Milyen távol van a P pont az A csúcstól?

Figyelt kérdés
pls nagyon kellene!:)
2013. jan. 25. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
[link] adtam nevet a hiányzó pontoknak, eredetileg a golyó a G pontban volt, aztán az L-en landolt. A feladat trükkje az akar lenni, hogy az ütközés az ilyen szimmetrikus biszbasz tehát a GPB szög meg az LPC szög ugyanannyi lesz. Vagyis a háromszögek hasonlóak. Ugye GB az 150-30=120, LC meg 48, vagyis 2.5PC=BP, viszont BP+PC az 280, azaz BP 200 lesz. Az ABP háromszög derékszögű, átfogói 150 és 200, éppenséggel lehetne a Pithagorászt tételt végigszámolni dehát én lusta vagyok ám ekkora marha nagy számokat fejben négyzetre emelni meg négyzetgyököt vonni, amikr látszik hogy a 3-4-5 háromszög ötvenszerese, vagyis a válasz 250.
2013. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valami miatt nem teljesen tudtam követni az első válaszoló gondolat-menetét, most látom, hogy összességében a megoldása matematikailag helyes:

[link]

2013. jan. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs! Most látom, hogy az első tört nevezőjében a 4.8 nem látszik jól.
2013. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki kitalálta ezt a fsz feladatot, az életében nem biliárdozott. Mint a szr fizika példák (azok között sok olyan akad, ahol a primitívsége miatt akár 20-40%-kal eltér a végeredmény a helyestől... vagy még jobban)


Vagy legalább írja oda zárójelben, hogy nem számolunk a golyó pörgése okozta csavarodásról (igen, olyankör görbe utat jár be) és egyéb tényezőkkel...

2013. jan. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!