Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » C20xe motorkódú motorra...

C20xe motorkódú motorra rálehet szerelni turbót?

Figyelt kérdés
bele raktam a kocsimba (corsa b) egy c20xe motorkódú motort de nem vagyok biztos hogy elbirja-e a motor a turbot.arra gondoltam hogy veszek egy c20let motorkódú turbót és azt rászerelem.vélemény? elörre is köszi
2013. jan. 25. 17:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az általad leírt motorkódú blokkot, de...


Egy olyan blokkot is el lehet látni turbóval, amit eredetileg nem úgy terveztek. Ehhez viszont komoly szaktudás kell, különben hamar meghal a motor. Nem is gyerekjáték, sok munkát és pénzt igényel, de mint írtam megoldható. Főleg a hőre és az alkatrészeket érő megnövekedett erőhatásra kell figyelni.

Vannak elektromos turbók is, én ezt ajánlanám, ha még nem csináltál ilyet, jóval olcsóbb és azt is be lehet állítani jól.


Ha versenycélra használnád a blokkot, akkor javaslom inkább szerezz be egy turbósat, ha hobbyjármű, amatőr autó, akkor az elektromos turdó szerintem megfelel. Utcára pedig bőven elegendő a gyári motor, ugyanis a teljesítmény nyövekedésével a fogyasztás is nagy mértékben megnő, mindennapi használatnál pedig az nem túl jó dolog.

2013. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!