Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélyem hogy hat...

Mennyi az esélyem hogy hat számot eltaláljak a negyvenkilencből úgy hogy 22 számot bejelölhetek? Légyszi a képletet is irjátok le.

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 20:20
 1/6 anonim válasza:
számold ki
2013. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te meg nyálazd meg
2013. jan. 25. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:

sum(binom(22, i)*binom(27, 22-i)/binom(49, 22), i=6..22)


Ha pontosan hatot akarsz, akkor a sum nem kell, és i=6.


Írd be Wolframalphába, szerintem szemléletes.

2013. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsónak.

Kösz de szerintem nem jól fogalmaztam a kérdést. Megnéztem a Wolframalphába nagyon nagy számot írt ki. De lehet hogy jól értetted a kérdést, nem tudom. Még egyszer leírom. Ez egy német lottó játék és szerintem nagyon jó az esély nyerni vele. Tehát 49 szám van. 22-őt x-elhetek be, és 6-ot húznak. Mennyi az esélye hogy az én 22 számom között lesz a húzott hat. Erre vonatkozott a képleted?

Köszi

2013. jan. 27. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez arra vonatkozott, hogy 22-őt jelölsz, 22-őt húznak, és te abból (legalább) 6-ot találsz el. Szóval ez tök más.


Arra, amit most írsz, szerintem ez a képlet működik:

binom(22, 6)/binom(49, 6)


Ami tényleg egész jó esély (valamivel több, mint fél százalék), de hirtelen nem találok semmit erről a fajta lottóról. Tartok tőle, hogy valami még mindig nem stimmel. A német lottóról én olyasmit olvastam, hogy 49-ből húznak 6-ot, és még van egy plusz szám, amit el kell találni a fődíjhoz. Szóval itt az esély a főnyereményre körülbelül 17-szer kisebb, mint a 6-os lottón.

2013. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Tényleg kell egy 7. szám is a fődíjhoz, és nagyon drága 60 euro egy szelvény.
2013. jan. 28. 04:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!