Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiak...

Miért van az, hogy a férfiak mindenben jobbak a nőknél?

Figyelt kérdés
Vannak kifejezetten férfias dolgok (pl. szerelés, építkezés, katonáskodás, a sportok többsége), de amik nőies dolgok, azokban is a legjobbak, azok férfiak. Például általában a nők főznek, ők értenek hozzá, a legjobb szakácsok mégis a férfiak közül kerülnek ki. Sok okos nő van, de a zsenik, a feltalálók, a legokosabbak mégis férfiak. A tánc is egy nőies dolog, mégis a különlegesen jó mozgásúak, férfiak.
2013. jan. 23. 18:56
1 2
 11/15 anonim válasza:
47%

Látom, elég sok nősténynek fáj itt az igazság. :)

Pedig valóban tény, hogy a férfiak szó szerint mindenben jobbak, mint a nők.


Ha a nőnek magas az IQ-ja, akkor mi van? Semmi hasznossal nem járul hozzá a fejlődéshez. Ellenben a férfiaknak köszönhető minden fejlődés!


Az csak feminista menekülő duma, hogy "a nőket nem érdekli", "társadalmi tradíciók", meg hogy "a nők nem tanulhattak", stb. Hogyne. Pedig baromság.


A nőket azért nem érdekli a tudomány (és a többi ilyen téma), mert nem értenek hozzá. Nyilvánvalóan aki nem ért egy bizonyos témához, akkor nem foglalkozik vele, nem érdekli. Na ennyit erről.


Autóvezetésnél meg nyilvánvaló, hogy a vezetők nagy többsége férfi. Ezért nem meglepő, hogy az egyenlőtlen számok miatt statisztikailag több balesetet okoz férfi. De ez nem jelent semmit.


Tény, hogy a férfiak jobban tűrik a fájdalmat, betegségeket, jobb az immunrendszerük, stb. Viszont az is tény, hogy a férfiak sokkal károsabb, veszélyesebb életmódot élnek. Csak ezért élnek tovább a nők statisztikailag. Vagyis csak az életviteltől függ.


De elég körülnézni: minden amit látsz (épületek, műszaki eszközök, tárgyak, gyógyszerek, stb.), azt férfiak teremtették, férfiak által vált lehetővé a megvalósulásuk.


Az már más kérdés, hogy a mai nyugati társadalom egyre férfiellenesebb lett (férfiak is). Ezért hibásak a férfiak. A mai birka papucs férfiak nem tesznek semmit a femináci propaganda ellen. Ezeket a papucs "férfiakat" az sem érdekli, hogyha a férfiakat negatívan diszkrimináló törvényt hoznak (pl. nyugdíjkorhatár).


Állandóan a férfiellenes alaptalan femináci propaganda agymosás van a TV-ben, interneten, az egész médiában. (beleértve az itteni feminista alaptalan hazug hozzászólásokat is)

A feministák szó szerint minden valós ténynek az ellenkezőjét állítják (példák erre az itteni hozzászólók).



Berta Wooster

Egy maroknyi női tudós? Csoda hogy van ilyen is. Azért ez már elvárható minimum.

2015. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
48%

Kedves utolsó!


Te, nem tudom, melyik bolygón élsz, de hadd mondjak pár tényt az életemet és megfigyeléseimet illetően, ami nem olyan tények halmaza, mint amiket te írsz, hanem magam és mások számára pár százszor megnyilvánuló jelenségek:


Az anyám paranoid skizofrén, az apja szexuálisan zaklatta, a szülei feltétel nélküli szeretetet nem nagyon adtak neki.

Anyám anyját is szexuálisan zaklatták a szülei...és ki tudja, ez meddig megy vissza anyám ágán.

Szóval az anyám, betegsége révén, nem tett olyan jót a lelki fejlődésemnek.

De ami még jobb. Az apám orvos, igazi nárcisztikus genny. Magát folyton ajnározza, és előszeretettel hangoztatja mások hibáit, hogy ő magát többnek érezhesse. Még jobb: 12 éves koromig alkoholista volt, 10-20 éves koromig szexuálisan zaklatott (nem erőszakolt meg, de minden más...az is elég).


Szóval mivel részesültem családon belüli erőszakban nem egyszer, így az átlag embernél hitelesebb statisztikáim vannak, főleg, mert a figyelmem kiéleződött erre a veszélyforrásra.

A családon belüli erőszak elkövetői legtöbbször férfiak, és ennek elszenvedői legtöbbször gyerekek és nők. A családon belüli érzelmi, fizikai erőszak következménye személyiségfejlődésbeli torzulás, csökkent önértékelés. Ezeket a nyomi viselkedésmintákat az ember – ha nem elég tudatos és erős – továbbviszi, majd az ő gyereke is így nő fel, annak a gyereke is, stb.


Akkor nézzük a családon belüli erőszak társadalmi hatásait. A férfiak többsége úgy dolgozza fel a gyermekkorban elszenvedett sérüléseket, hogy önmaga megkeményítésére törekszik, erősnek akar látszani, ezért sok stresszt magába fojt, ami előbb-utóbb elő-előtör belőle, ha akarja, ha nem. Egyeseknél alkoholizmus, kiégés, egyéb káros szenvedély, agresszív viselkedés és/vagy depresszió alakul ki. Nőknél hasonló az eredmény, de ők hajlamosabbak a visszahúzódó, önkárosító, depresszív, mártír állapotot felvenni és kevésbé alkoholizálnak.


Szóval, lehet, hogy te nem láttál még elég sokat ámokfutó apából, de az említett feminácik valószínűleg igen. Ezeket a poroszos, önmegtartóztató, teljesítménykényszeres, egyéniségromboló baromságokat is férfiak találták ki a társadalom számára.

Pedig elmondom...a pszichés betegségek számának emelkedésétől még sohasem nőtt a gazdasági teljesítmény.

Például az anyám 22 éves kora óta rokkant (amúgy ápolónő volt), és szerencsétlen még mindig a diktátor, manipulatív apámmal él. Az apám 45 éves kora óta rokkantnyugdíjas, kiégés, depresszió és egyebek miatt, és egyik gyereke sem áll vele szóba, meg a bátyja sem. Ennyire ment azzal, hogy majdnem kitűnő volt az orvosin. Ő a diplomájától érzi magát többnek, meg attól, hogy ő férfi, de közben a kapcsolatai romokban hevernek, és nem véletlenül.


Aztán, a teljesítőképesség egyik elengedhetetlen tényezője az önbizalom. Na, a férfiaknak sokszor alaptalanul sok van ebből, egyrészt a tesztoszteronszint miatt, másrészt, mert ez az elvárás tőlük, hogy mindig erősek legyenek (nem csodálom, hogy stresszesebbek és előbb halnak).


Az igaz, hogy a férfiak fizikailag erősebbek, de ebből eleve következik sok teljesítménybeli különbség, ami a fizikai erőnléttől függ, de ha ettől azt hiszik, hogy már mindenben jobbak, az szerintem elég ősemberes hozzáállás.


A nőknek például átlagban magasabb az érzelmi intelligenciájuk, ezért sem értem, hogy mi a rossebnek pofáznak bele férfiak ezt érintő társadalmi kérdésekbe...azért nem túlzok, ha azt mondom, a politikában is megfigyelhető ilyen macsóskodás, pedig egy kis női furfanggal többre mennénk, de mindegy.


Én meg lehet, hogy mutáns vagyok, mert fizikusnak tanulok, jó a logikám (130+-os az IQ-m, Mensa tag vagyok), érdekel az engem körülvevő világ, hogy mi miért van. De emellett az érzelmi intelligenciám is kimagasló.

Egyetlen és legnagyobb problémám csupán a gyermekkori traumáim tömkelege, illetve az, hogy látom, mennyi hülye ember van a világon. Ezek tudatától folyton depressziós vagyok, így egyelőre teljesítményem nem vetekedhet egy hozzám hasonló képességű férfi fizikuséval. De nem azért, mert nő vagyok! Vagyis, de, azért molesztált az apám, mert nő vagyok, de ez megint érdekes kérdéseket vet fel.


Sok gyengeségem is van, nem akarok mindent a traumáimra fogni. Például fizikailag gyenge vagyok, vékony a csontozatom is még lányok között is. Sokszor nagyon makacs vagyok és nem bírok leállni egy témáról (bár, ez lehet a trauma következménye is). Folyton elmélkedek valamin és nem akarom abbahagyni, ezért sokszor elkések, vagy hiperaktív leszek vagy extrém passzív.


De alapvetően a mentális képességeimet sok férfi megirigyelhetné még így is, hogy az önbizalmam a béka alatt van. Tehetséges vagyok rajzból, énekből, táncból; irodalmi, zenei és nyelvérzékem is elég jó. Igaz, hogy ezekben nem képzem magam, így nem mondhatom, hogy szuper jó vagyok belőlük, de ha lenne még egy életem, amiben nem a pszichés fejlődésembe és a természettudományokba ölöm az energiáimat, akkor egész kiemelkedő is lehetnék, így meg a jók között átlagos vagyok.


És egy nő magas IQ-ja miért is nem számít? Tudod te hány női kutató van manapság a világon? Apád is egy hímsoviniszta majom lehet, hogy ilyen lenéző vagy.


Abban egyetértek, hogy mellébeszélés, hogy a nőket nem érdekli, mert ezt én is mondom, hogy akiket nem érdekelnek a természettudományok SEMENNYIRE (sok ilyen férfi is van!), azokkal inkább nem barátkoznék, ha még azt sem képes felfogni és értékelni, nem csodálja, hogy majdnem minden, ami növeli az életszínvonalat a Földön, a tudománynak köszönhető.


De! Ha az apámon múlna, én sem tanulnék fizikusnak, mert szerinte nem vagyok elég szorgalmas, és a fiúkkal nem vehetem fel a versenyt! Ilyen ostoba hozzáállást! Azért, mert neki nem megy úgy a matek, mint nekem, nem kell engem lehúzni irigységből. Hát ez van, még jó, hogy nekem a tudománnyal céljaim vannak, így egy ilyen senki nem fog megállítani.


Egyébként én egy törékeny, érzékeny lelkű és külsőre vonzó csajszi vagyok, szóval mindig meglepődnek az emberek, hogy fizikát tanulok. Pedig sok, hozzám hasonlóan szép csaj van fizika szakon és elég okosak is. Sőt, észrevételem, hogy a természettudományos szakra járó lányok nemcsak intelligensek, de emiatt igényesebbek is a külsejükre.


Ja, és az az érved is megbukott, hogy ha az ember nem foglalkozik valamilyen témával, akkor biztos béna benne. Olvastad, hogy elég sok területen van bennem potenciál, de hülye lennék szétszórni az energiáimat, hogy mindenben elég jó legyek. Gyakorlás nélkül is jobb vagyok rajzból, énekből, táncból, zenei hallásban és nyelvérzékben az emberek 90%-ánál, ez biztos. Na és? Egy életem van, ezért inkább a számomra legfontosabb területekkel foglalkozok, a nyelvtudásomat meg szinten tartom, amennyire szükséges (például egy fizikusnak eléggé szükséges angolul tudnia).


És igen, a nők nem tanulhattak, mivel csomó más elvárás volt velük szemben, amiknek ha sikerült megfelelniük (legyen szép, legyen jó feleség, jó anya, jó háziasszony és legyen kuss a neve, stb.), akkor nem nagyon sikerült a tanulásban jeleskedni. Míg a férfiak felé intézett elvárásoknak eléggé részét képezte az, hogy tanuljanak, hiszen, ha jól tanultak, nagyobb esélyük volt egy jól fizető állásra, ami igencsak státuszszimbólum volt.


És nem. A balesetek többsége nemcsak azért férfiak által előidézett, mert több férfi vezet és többet, hanem azért, mert májerkodnak és türelmetlenek. Ja, és ha már annyival többet vezetnek, mint a nők, igazán lehetnének ügyesebbek is ennél... :P

Ja, én rosszul szoktam lenni a kocsiban, buszon, és ahányszor nő vezetett, sosem hánytam! Úgy vettem észre, hogy a nők finomabban változtatnak sebességet...ez azért mégiscsak valami érzékre vall, és elhiheted, én ezt nagyon figyelem. Eleve, egy nő és egy férfi más-más beállítódással, másra törekedve vezet. A nők inkább választják a biztonságot, mint azt, hogy valahova hamarabb odaérjenek, de a nők ténylegesen el tudnak kalandozni, nem koncentrálnak eléggé, ezért sokszor tényleg ostobán vezetnek. De az is elég ostoba, amit csak férfiak csinálnak, hogy az úton randalíroznak 120 km/h-val, a járókelők meg sz..ják össze magukat. A hírekben mindig valami fiatal, ittas srác hal meg, mert felelőtlenül vezet. Szóval szerintem nemcsak a navigációs képességtől lesz valaki jó vezető...


"De elég körülnézni: minden amit látsz (épületek, műszaki eszközök, tárgyak, gyógyszerek, stb.), azt férfiak teremtették, férfiak által vált lehetővé a megvalósulásuk."

Ez meg úgy hazugság (azaz erős túlzás), ahogy van. Nézz utána.


Na hagyjuk, nem vagy vitapartner, de nem akarom, hogy hülyeségeket terjessz.


Minden jót!

24/N

2015. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Egy másik kérdésnél írta valaki:

"14.08 !


Ha a nők hajlamosabbak balesetokozására, akkor velók kötnének drágább biztosítást. De fordítva van, ezt könnyen ellenőrizheted.

A halálos/totálkáros baleseteket sokkal nagyobbrészt okozzák férfiak.

nem érdekel és zavar a nők önbizalomhiányból fakadó tüttyögése, mert abba nem halhatok bele.

Sokkal jobban zavar a férfiak önbizalomtúltengésből fakadó vakmerősége, amit a motorosoknál igen feltűnően mutatkozik meg.

Abba ugyanis vétlenként is belehalhatok.

Nekik mégse dudálja le a fejüket senki, pedig jobban megérdemelnék, hajjaj.


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad."

2015. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Még mindig az utolsó vagyok. Csak azt akartam mondani, hogy sajnálom, hogy ilyen lekezelő voltam, de felidegesedtem ettől a hátrányos megkülönböztetéstől, és hogy 63%-ban találják hasznosnak ezt a módot, amit az előttem író válaszadó tanúsított. :S Jaj. :S

Szép éjszakát mindenkinek!

24/N

2015. okt. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ezek nagyon béna érvek. Pl vannak olyan lányom akik jobbak a motorozásban a szerelésben értenek a fegyverekhez stb akkor már jobbak a férfiaknál? Hát nem. Mi gy nő nem jobb egy férfinál, egy férfi nem jobb a nőnél, ez így van rendjén.
2020. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!