Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy állatot ki lehet szolgálni?

Egy állatot ki lehet szolgálni?

Figyelt kérdés
Ha például oda megy egy üzlethez egy csimpánz és van nála 500 ft és kér egy gumicukrot, nem mondja mutogat rá akkor ki lehet szolgálni ? És pl ha nem főemlős hanem kacsa :D
2013. jan. 3. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod tanítani a kacsádnak, hogy ballagjon be a trafikba egy 500-assal a hóna alatt, és mutasson rá a gumicukorra miközben átadja a lóvét, akkor nemhogy kiszolgálják, még meg is tapsolják szerintem.
2013. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én régen olvastam valahol olyanról hogy valaki valamiért (azt hiszem időskor meg betegség miatt) nem tudott elmenni a boltba így a kutyája ment mindennap bevásárolni helyette: a bácsi a kutya nyakába rakott egy kis szatyrot benne a szükséges dolgok listájával meg a pénzzel, a kutya meg a jól betanult úton elment a kisboltba ahol az eladó (aki jól ismerte a kutyát is és a gazdáját is) ki is szolgálta a kutyát. (És jól is adott vissza mindig)
2013. jan. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A helyzet irreális voltától eltekintve: tudomásom szerint nem tiltja jogszabály az állatok üzletekben való kiszolgálását. :)


Vannak állatok, amelyekről simán el tudom képzelni, hogy be lehetne tanítani őket ilyesmire. Például ezt a kutyust:

http://www.youtube.com/watch?v=P9Fyey4D5hg&list=PLIW8XFdqkvr..


Üdv. :)

2013. jan. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Az egyik ismerősöm, borjú méretű kutyája, ennél is tovább ment. Megszökött és besétált a közelben lévő henteshez, akinél vásárolni szoktak. Ő simán kiszolgálta magát, míg az emberek a falhoz lapulva figyelgették.:D A hentes sem mert komolyabban rászólni, de tudta kié kutya, így hamar véget vetettek a garázdaságnak, feljelentés nem lett a dologból, békésen rendezték az ügyet.
2013. jan. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak a boltostól függ, hogy ebben benne van-e vagy sem, kötelezni nem lehet rá.


De viszont állatoknak nem lehet tulajdona: a pénz, ami náluk van, illetve ők maguk is egy ember tulajdonát képezik. Tehát ebben az esetben a jog szerint nem ők veszik meg az árut, hanem a gazdájuk, és ők csak eszközök az adás-vételben.

2013. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meginterjúvoltam az ügyben egy jogásztanoncot. Szerinte - legalábbis Magyarországon - jogviszony alanya csak természetes személy lehet. Márpedig a vásárlás egy jogviszony, a természetes személy pedig az ember "jogi neve". A 14 éven aluliak cselekvőképtelennek, a 14 - 18 közöttiek pedig korlátozottan cselekvőképesnek számítanak; így elvileg ők csak bizonyos feltételekkel és korlátok között vásárolhatnának. Az állatoknak pedig nincs belátási képességük, tehát nem vásárolhatnak.


DE: egy állatot mégiscsak ki lehet szolgálni, ha nagykorú személy kíséretében / felügyelete mellett vásárol, ill. ha az állat tulajdonosa megállapodik az üzlet tulajdonosával; mert így ő vállalja a felelősséget a jogviszonyért.

Ez persze elmélet, gyakorlatilag kivitelezhetetlen.


Milyen szép is a jogtudomány. :P

2013. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat : )
2013. jan. 6. 19:23
 8/8 FuriousHUn válasza:
Van ahol egy Pingvintre adtak hátizsákot,egy cetlit,és ő hozza adolgokat. nem tudom már hol van ez de nem semmi.
2013. aug. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!