Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Free energy gépek működnek...

Free energy gépek működnek tényleg?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 20. 12:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nincs, hogyha vakon bízunk minden eddigi fizikai törvényben.
2012. dec. 21. 15:00
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudnám, ha ennyire nem bízol még azokban a tudományos törvényekben sem, amelyeket többszáz éve, többezer tudós többtízezer kísérletben többmilliószor igazolt már rendre eddig, akkor vajon miért hiszel ennyire vakon egyetlen, forrásmegjelölések nélküli leírással készült honlapnak? Ezt hívják dilletantizmusnak. Barátom, Te egy dilettáns vagy, ezzel a hozzáállással.
2012. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy annak a leírásnak kicsit is hiszek, csak annyit, hogy a sok száz tudósnak sok száz évvel ez elötti törvényeinek nem.


Szerintem érdemes próbálkozni új dolgokkal. Új elméletekkel. Ez a jövő és nem a régi megállapítások. Egyszer úgyis jön egy új, egy jobb.

2012. dec. 21. 16:46
 14/14 anonim ***** válasza:

A kételkedés nem egy rossz műfaj, de csak akkor, ha ésszel művelik. Az esztelen kételkedés erős (ön)bizalomhiányra utal, és nem is vezet semmi jóra. Én elhiszem, hogy a mesék szépek, de leginkább arról híresek, hogy nem valósak. Ettől mesék. A tudomány viszont tudomány, a kísérletek is kísérletek, és ha előttem már nálam sokkal okosabbak kismilliószor kipróbáltak egy adott dolgot, és kivétel nélkül ugyanarra az eredményre jutottak vele mindannyian, akkor az azért már elég meggyőző érv tud lenni. Valamire építeni kell egy épületet, kell neki alap, különben csak idő kérdése és összeomlik. De ha az összes alapot elutasítod, akkor mindig csak légvárakat fogsz tudni építeni. Jó dolog a szélmalomharc, lehet abból is tanulni, de azon kívül hogy megerősítse benned azt hogy fölösleges, a világon semmi értelme sincs.


Sosem jött új és jobb anélkül, hogy ne a régi jól bevált elméleteket és gyakorlatokat vették volna alapul. Végeredményben az összes új elmélet (amely valamennyire működőképesnek is bizonyult) egy vagy több korábbi, kísérletileg már nagyon sokszor igazolt elméleten alapszik. Az új elméletek mind a régiek továbbfejlesztései, kiegészítései, kibővítései, de soha nem azokkal ellentétesek. Vannak ilyen elméletek is ugyan, de ezek elég tiszavirág életűek, záros határidőn belül bebizonyosodik róluk, hogy vagy valamit nem vettek figyelembe a kigondolásakor, vagy alapból komplett hülyeségek úgy ahogy vannak.

2012. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!