Ez a technológia tényleg létezik?
ez nem. DE!
ha valaki azt mondja, hogy ez, vagy az, középiskolás tudással belátható, hogy... akkor azt azért fenttartással kell kezelni. pl. most is.
amit az iskolában tanítanak, hogy
2H2+O2->2H2O
leginkább a mesében van. ez egy úgynevezett bruttó reakció, amit pongyolán fogalmazva azt jelenti, hogy csak azt nézzük, hogy az elején mi van, meg azt, hogy a végén mi lesz, de azzal, hogy közben mi történik egyáltalán nem foglalkozunk.
a hidrogén égésének fent vázol reakció egyenlete valójában 30-35 db különböző al-reakciót "álcáz" pl.:
H2 + O2 -> H + HO2
H + O2 -> OH + O
O + H2 -> OH + H
stb.
ezen reakciók között van olyan, ami exoterm, de van néhány olyan is, ami endoterm.
ha sikerülne technológiailag megoldani azt, hogy az energiatermelő reakciók a tér egyik (A), míg azt elnyelők a tér egy másik (B) pontján menjenek végbe, akkor igenis lehetséges lenne, hogy az A-pontban több energiát nyerjünk, mint amit a vízbontásba belefeccöltünk. természetesen ettől a bruttó energiamérleg még mindig nulla (vagy helyesebben a veszteségek miatt negatív), de a B pont energiájának csökkenése (pl. a gyárcsarnok hőmérsékletének néhány tized fokos csökkenése) lényegtelen szemben a nyert előnnyel. (pl. azzal, hogy nem kell az egyébként baromi sz*patósan viselkedő hidrogént tartályban szállítani, hanem a vízcsapról "beadagolható")
(a hőszivattyúknál is lényegében ezt az elvet alkalmazzuk, mégsem mondja rá senki, hogy humbug)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!