Ha vannak ezek a lehulló űrszemetek, amik nem tudják, hova csapódnak be, akkor miért nem megy fel pár vadászgép apró darabokra szedni az utolsó pillanatokban?
Ha még a szemetek sem tudják, hová csapódnak (A szemetek! Az ilyeneket le kellene lőni!), akkor a vadászpilóták honnan tudnák?
Ha technikailag lehetséges lenne, mi lenne a nyereség? A legtöbb az óceánba, vagy teljesen lakatlan helyre csapódott eddig, aránylag csekély kárt okozva. Ha nem egy helyre esik, hanem ezernyi darabban mindenfelé, abban mi a jó?
Azért, mert elenyészően kicsi a valószínűsége, hogy problémát okoz a becsapódásuk. Az utolsó pillanatban derül csak ki, hogy mi lesz a pontos hely, így a vadászokat is nagyon pontosan kellene kiküldeni, a megfelelő országnak.
Ha pedig ki is számolják, hogy gáz van, akkor úgyis figyelmeztetni kell a helyieket is.
"Beugratós kérdés? Az űrszemét elég mikor a légkörbe ér, nem csapódik a földbe :P"
De igen. Mint nagyritkán a meteoritok, az űrszemét is elérheti a földfelszínt. A nagyobb műholdakat a használatuk után is folyamatosan figyelik emiatt.
Mire elérhető magasságba leér, már nagyon gyors.
Azon kívül ott már hiába lövöd szét: a darabjai ugyanúgy mennek tovább.
Fenn kellene elkapni - de mit csinálsz egy 5 tonnás műholddal? Hogyan viszed odébb? Ahhoz egy komplett vontató űrhajó kellene, erre meg még nem nagyon van pénz.
Köszönöm a válaszokat.
További gondolat, ha ezekbe a használaton kívüli műholdakra vagy egyéb űrszemetekre robbanó tölteteket helyeznének, hogy amikor már veszélyes akkor felrobbantsák? Apró darabokban elégne a légkörben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!