Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy jó fizikus segítene?

Egy jó fizikus segítene?

Figyelt kérdés

Nos, kaptunk egy jegyre értékelő házi feladatot ma fizika órán, de "mázlinkra"... Olyan a fizikatanárunk, hogy senki nem ért belőle egy szót sem, és szint gőzöm sincs sajnos, hogy hogyan kéne megoldani, és nagyon kezdeni se tudok vele semmit... :/

Ezért gondoltam, hogy ideírom a kérdésem, hátha itt valaki segítene, amit nagyon, megköszönnék, mivel nagyon fontos lenne. :/


Leírnám a kérdést/feladatot, és ha megkérhetlek, akkor úgy válaszolj, hogy ne csak a végeredményt írd le, hanem a számolás/megoldás menetét, és ha lehetne akkor a végére egy magyarázatot, NAGYON megköszönném :)))


A feladat:

Egyenes országúton egyenletesen haladó gépkocsiban ülő utas azt tapasztalja, hogy a kocsi egy oszlopot követően 1 perc alatt még 19 telefonoszlop mellett haladt el. Ha a kocsi továbbra is egyenletesen mozog, mennyi idő alatt éri el a 13,5 km-re lévő legközelebbi község határát? (!Két szomszédos telefonoszlop közötti távolság 50 méter!)



Nagyon megköszönném, és hálás lennék annak, aki tudna nekem segíteni ebben. :| :)


15/L



2012. nov. 6. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha 1 perc alatt 19*50m = 950m -t tesz meg, akkor 13500 métert hány perc alatt.


950/1 = 13500/x


x = 13500/950 = 14,2 perc


Vagy másképpen:


A sebessége:

v = s/t = (19*50m)/(1min) = 950m/60s


t = s/v = 13500/15,83 = 852,8s = 14,2 perc

2012. nov. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

14:53 voltam.

Egy dolog nem tiszta nekem, hogy 1 perc alatt 19-szer, vagy 20-szor 50 métert tesz-e meg. A leírás alapján szerintem 19-et, de a 20*50 gyanúsan kerek szám lenne, szóval lehet, hogy félreértettem. De a megoldás menete ugyanaz.

2012. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekünk is volt ilyen feladat, és 20-al kellett számolni, mert úgy van a szöveg, hogy "MÉG 19 telefonoszlop mellett halad el". Azért emlékszem rá így, mert úgy voltam már akkor is vele, hogy jó nagy ge.ciség ilyennel átverni az embert...
2012. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"MÉG 19 telefonoszlop mellett halad el"


Ami összesen húsz, de amikor az első mellett elhalad, még nem tett meg egy centit sem. A másodiknál teszi meg az első 50 métert, stb.

2012. nov. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ja igen igazad van 20 telefonoszlop az 19 telefonoszlop-köz :D Na hát jól is emlékeztem meg nem is :D
2012. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egyik dolog az, hogy a sebessége lehet 19,00000001 oszlop/perc és 19,99999999999 oszlop/perc között akármennyi.


A másik az, hogy lehet inkább 20,00001 - 20,9999 ?(kicsit fszul van fogalmazva... okos feladat akar lenni, de így félreérthető)


A harmadik, hogy mi köze ennek a fizikához? - Általános iskolai matek feladat. 5.-es gyerek megcsinálja.

2012. nov. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általános iskola 7. osztályában tanulják a lányomék fizikából éppen most az egyenletes mozgást, a sebesség, az út és az idő összefüggését. Igaz, hogy maga a számolás egyszerű, de a téma mégis csak fizika. Az átlagos ötödikesek nem hiszem, hogy meg tudják csinálni segítség nélkül.
2012. nov. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!