Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy működik a repeszgránát?

Hogy működik a repeszgránát?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy ha kihúzom azt a kis tűt akkor robban 5 másodpercen belül,engem az érdekelne,hogy ezalatt mi zajlik a gránáton belül,miért pont 5 másodperc stb...

2012. nov. 3. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kihúzod a kis tűt, még nem robban a gránát, olyankor még véd a gránát biztosítója.


Nincs általános leírás, nagyon sok fajta kézigránát ismert.

Indítását tekintve vannak csapodógyújtós, dörzsgyujtós vagy késleltetett gránátok, biztosíthatja őket biztosítókar vagy dobóbiztosíték, stb. Vannak támadó- és védőgránátok, van ködgránát, gyújtógránát, készítettek gázgránátokat, létezik "villanó-durranó" (flashbang).


Ha leírod milyen típusú gránátra gondolsz, vagy mutatsz egy képet (vagy legalább pontosabban leírod, hogy néz ki) akkor pontosabb választ is kaphatsz.

2012. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs, a REPESZ szóra nem figyeltem...


De ettől függetlenül írd le, melyik gránát (hogy néz ki, mi a neve, stb.) érdekel, úgy pontosabb választ kaphatsz.

2012. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

Mk2

2012. nov. 3. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:

1- Az MK2 biztosítószegének kihúzása után a gránátot a biztosítókar (a képen a jobb oldali lemez, aminek a szélén van átszúrva a biztosítószeg) tartja készenléti állapotban.

2- Miután elengedik a biztosítókart, egy rugó által feszített ütőszeg rácsap a csappantyúra, ami elindítja az időzítőt, aminek 4-5 másodperc a késleltetése.

3- Az időzítő végigégése után a detonátor felrobbantja a kézigránát robbanóanyag töltetét, ami szétszakítja, és szétszórja a (kifejezetten repesztermelésre kiképzett, rácsos alakban meggyengített) gránáttestet.

4- A repeszek szanaszét száguldanak.


Bár nem lényeges, de - ha minden igaz - a képen egy késői (1943-45) MK2 "Pineapple" ("Ananász") gránát van amúgy. A korábbiaknak nem volt sárga csík a nyakán.

2012. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bár nem MK2, de itt egy videó hasonló működésű (biztosítókaros, késleltetett) gránátról: http://www.youtube.com/watch?v=LR0jTkx4w4I

(Hirtelen nem találtam jobb videót... A videofelvételen egy amerikai M67 gránát, az animációban pedig angol MK1 Mills-gránát van, de azért érthető szerintem.)

2012. nov. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
szuper,köszönöm nagyon érdekes :)
2012. nov. 4. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!