Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért lobog az amerikai...

Bibi05 kérdése:

Miért lobog az amerikai zászló a Holdon?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=_H20GUvUfl4


itt a videó


2009. aug. 3. 23:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%

dehogy lobog ....

ezt akkoriban a nép kábítására csinálták, zagyvaság, örülnének ezek ha a holdra tudnának menni, tudod vannak szibériának aztán oylan terülketei ahol nagyon király felvéteéleket lehet készíteni holdbéli tájakról (pl)

2009. aug. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
90%
a Holdon elvileg nem "loboghatna" a zászló, mivel nincs légköre ezáltal szél se. Ezért marad meg az űrhajósok láblenyomata. :)
2009. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nagyjából én is ezen a véleményen vagyok:)
2009. aug. 3. 23:51
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Abban egyetértünk, hogy a zászló nem "lobog" a holdon. Vagyis a légkör (szél) nem mozgatja. De más ok miatt mozoghat, remeghet. (Egyébként egy a felső pereme mentén kifeszített zászlóról van szó.)

Amikor az ember hozzáér a zászlóhoz, akkor mechanikai erőt fejt ki a zászlóra. A zászló elkezd mozogni, remegni ide-oda, egyre lassuló ütemben. Ráadásul ez a remegés jóval lassabban áll le, mint a Földön, éppen a légkör hiánya miatt (nincs légellenállás). Ezt hihetik némelyek lobogásnak.

2009. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
0%
nem járt senki a holdon ha már jártak volna akkor többször is megtették volna nem csak USA
2009. aug. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Én azt mondom, jártak a Holdon. Miért ne jártak volna?


És miért kellene évente visszajárni oda, mint a nyaralók? Sok kidobott pénz lenne. Ez tipikusan olyan projekt, hogy az elsőnek van értelme, megmutatták, hogy képesek rá, a többire meg kár pazarolni a pénzt.

2009. aug. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 dellfil ***** válasza:
9%
Azért lobog a zászló a Holdon, mert ott van.
2009. aug. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%
És mi van ha van valamennyi légköre a holdnak? Nem éppen emberi belélegzésre, de valamiféle légkör.
2009. aug. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
93%

A zászló nem lobog, hanem a mint azt korábban leírták mozog, mert kifeszítéskor az űrhajósok meglökték, és légkör hiányában elég sokáig mozog.(minimális légkör van a holdon, de azt igazából nem nevezhetjük annak néhány atom, inkább por)


Az összes ilyen holdon nem járó tévhiteket már 1000szer elmagyarázták. Nem mintha ez lenne a szentírás, de még a Mythbusters-ben is(mítoszvadászok).


A legjobb bizonyíték erre az, hogy mindegyik csapat a holdon hagyott egy tükröt, amihez a földről lőnek időnként egy-egy lézersugarat. Például ezzel nagyon nagyon pontosan meg lehet mérnia távolságot a föld és hold közett. ez olyan mnt a pi elég az első 5 számjegy, de azért szeretik a 1000000-rediket kiszámolni.


Azért nem járt Usán kívül még más a holdon, mert rohadtul költséges. Akkoriban csak oroszoknak volt rá technikájuk, és pénzük, de elmaradtak néhány évvel, és mivel az Usa győzött nem volt értelme pénzt kidobni rá. Azóta meg más országnak is van rá technikája, de nagyon költséges dolog, és nem szeretnek feleslegesen pénzt kidobni. Pl egy föld körüli pálya elhagyásához 2x akkora rakéta kell, mint a pályára állásához. Nagyobb rakéta, több üzemanyag stb. Az akkori Apollo űrhajók Saturn rakétái a mai napig a legnagyobbak.

2009. aug. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
98%

Nem unjátok még?


Érv: A Holdon készült fényképeken nem látszanak a csillagok, pedig az ég fekete és még légkör sem nehezíti a csillagok megfigyelését.


Magyarázat: A csillagok fényképezéséhez jó néhány másodperces záridőt (megvilágítási időt) kell alkalmazni, mert a csillagok azért bizony elég haloványak. A holdfelszíni tárgyak, az asztronauták a Nap fénye miatt nagyon világosak. Ezek fotózásához századmásodperces rekeszidőt kell alkalmazni (csakúgy, mint napfényes időben földi fotózáskor). Ez a rekeszidő alkalmatlan a csillagok fotózására.



Érv: A kitűzött amerikai zászló láthatóan lebeg, márpedig ez nem magyarázható az atmoszférával nem rendelkező Holdon.


Magyarázat: A zászló fémszálakkal valamelyest merevítve van, hogy ne fityegjen épp a szél hiánya miatt. Valójában mozogni a filmfelvételeken csak két esetben lehet látni. Egyrészt akkor, amikor éppen kitűzik, másrészt akkor, amikor a holdkomp felszáll. Első esetben maga az űrhajós „lengeti” azzal, ahogy a zászló nyelét csavaró mozdulatokkal befúrja a Hold talajba. A második esetben a holdkomp fúvókáiból szétáramló gáz lebegteti a zászlót. Sok más felvételen látszik a zászló, de azokon sosem mozog.



Érv: A fényképfelvételekre még a fényképezéskor automatikusan a későbbi adatfeldolgozást segítő hajszálkeresztek kerülnek. Ezek néhány esetben bizonyos tárgyak mögé kerültek, ami azt bizonyítja, hogy ezeket a fotókat utólagosan manipulálták, bizonyos elemeket később másoltak rájuk.


Magyarázat: A fényképezőgépbe épített hajszálkeresztek megakadályozzák, hogy ott fény kerüljön a fotólemezre, ezért ezek a területek feketék maradnak. Azonban ahol a kereszt nagyon világos térrészre esik, ott a környező részek túlexponálása miatt a a vékony leárnyékolt csík is exponálódik. Ez egy ismert effektus: a túlexponált régiók környezete is exponálódik a filmen. A példaképpen felhozott képeken mindig ez a helyzet: egy túlexponált fehér tárgy „elfedi” a hajszálkereszt átfedő részét.



Érv: Bár csak egy fényforrás van, a Nap, mégis, az árnyékok nem párhuzamosak. Ez is azt igazolja, hogy műtermi felvételekről van szó, több fényforrással.


Magyarázat: A különböző irányú árnyékokat egyrészt a parallaxishatás magyarázza, másrészt az, hogy a felszín nem egyenletes, és a lejtőkön, emelkedőkön az árnyékok látszólagosan más-más irányt mutathatnak egy adott nézőpontból.



Érv: A képeken az árnyékban lévő tárgyaknak, embereknek teljesen feketének – gyakorlatilag láthatatlannak – kellene tűnniük, mivel légkör hiányában nincs fényszóródás, és őket nem érheti fény egyáltalán. Mégis például a holdkomp árnyékában lévő űrhajós jól felismerhető.


Magyarázat: A tárgyak nem csak a nap direkt fényét kapják. A Hold felszíne nagyon jó fényvisszaverő képességű és ez felszínéről visszaverődő fény ad derítést a tárgyak napárnyékban levő részeinek. Egyébként a Föld is másodlagos fényforrásnak számít – csakúgy mint „itthon” a Hold, bár ez a hatás jóval kisebb, mint az előbb említett derítés.



Érv: Bizonyos képeken pontosan azonos tájképi elemek szerepelnek, mégis az előtérben az egyiken más van, mint a másikon. Például az egyiken ott van a holdkomp, a másikon pedig nincs. Úgy tűnik, hogy ugyanazt a díszletet kétszer, két külön forgatáson használták fel.


Magyarázat: A tájképi elemek (dombok, hegyek) igen távoliak. Ezért egymástól viszonylag távolabbi pontokból is ugyanolyanoknak tűnnek.



Érv: Ha felgyorsítjuk a Holdon készült filmfelvételeket, akkor teljesen normális földi mozgást kapunk. A fizikai elméletek szerint ennek nem szabadna így lennie. Tehát a felvételeket egyszerű lassítással készítették.


Magyarázat: Ez egy érdekes érv. Valójában ha felgyorsítjuk az űrhajósok ugrándozásait, ugrálva haladását, akkor elég fura mozgást kapunk. Olyan gyors, mint a Földön, de valahogy fura. Éppen azt mutatja, hogy ez nem földi gravitáción lett felvéve. A későbbi Apollo-utazások során használt holdjárgányok mozgását figyelve még érdekesebb megfigyelést tehetünk. A kerekei által hátrafele felvert por teljesen szabályos parabolapályát írva hull vissza a talajra. A Földön ez a légkör miatt egyáltalán nem így történik. Ez is azt igazolja, hogy légüres térben készültek a felvételek.



Érv: A AS16-107-17446 sorszámú NASA fotón látható egy kődarab, amelyen egy C betű van. Ez nyilvánvalóan egy kellék, amelyet megjelöltek, hogy a megfelelő helyre tudják tenni.


Magyarázat: A NASA hihetelen mennyiségű fotót tett közzé. Ezeket újra és újra továbbmásolták. Az eredetihez visszanyúlva állítólag látható, hogy azon még nincs C betű. Valószínűleg egy szőrszál került a filmre az egyik másolásnál. Nem szokás egyébként ilyenformán jelölni kellékeket. Egy betű nem is lett volna erre elég. Egyébként pontosan ez a kő látható az ezt közvetlen megelőző, AS16-107-17445 számú fotón is. Azon nincs C jel. Ezt hogy magyarázzák az összeesküvéselmélet-hívők?



[hozzáadva 2009.07.20. 13:45]



Érv: A Holdkomp felszállásának felvételét nyilvánvalóan a Földről kellett irányítani. De a mozgó holdkompot lehetetlen követni a kamerával, amikor majdnem 3 másodperces késleltetés van a távolság miatt.


Magyarázat: Ez tényleg problémát okozott, és tudtommal az Apollo 15 és 16 esetében nem is sikerült. Az első sikeres felvétel az Apollo 17 holdkompjának felszállásáról készült (tehát harmadszorra). Ezen a felvételen is látszik, hogy a kamera minduntalan elmarad, nem a középpontban van a holdkomp, aztán majdnekm el is vesztik. A kezdet elég jól sikerül, de csak azért, mert a visszaszámlálásnál már 3 mp-nél elkezdék a kizoomolást.



Érv: Hogyan maradhat meg az űrhajósok lábnyoma olyan szépen a Holdon, amikor ott csontszáraz a por. Száraz földi homokban nem maradna meg a nyom.


Magyarázat: Ez érdekes megfigyelés volt ténylegesen. A hazahozott porminákat elemezve kiderült, hogy a víz és szél hiánya miatt a porszemcsék nem legömbölyítettek (mint a földi homok), hanem éles szegélyekkel rendelkeznek. Ezek a szegélyek horgonyként kapcsolódnak egymáshoz, ezért tart jól alakot a holdi por. Hasonló finom szemcséjű földi porokban hasonlóan marad meg egy ilyen lenyomat.Tulajdonképpen ez a megfigyelés is éppen azt támasztja alá, hogy nem Nevadában készültek a felvételek!



[Hozzáadva 2009.07.20. 16:45]



Érv: Az űrben az űrhajósok halálos sugárzást kaptak volna. A sugárzás a filmeket is tönkretette volna.


Magyarázat: Ténylegesen voltak aggodalmak, hogy az úgynevezett Van Allen övezeten való áthaladás 30 percében mekkora sugárzás éri az űrhajósokat. A földkörüli pályát elhagyó űrhajósok jó része (tehát nem csak azok, akik leszálltak a Holdon) esetén ténylegesen kialakult szürkehályog korai stádiuma. Ez éppen annak a bizonyítéka, hogy megjárták a Van Allen övet. A filmeket fém tok védte a sugárzástól.



Érv: Előkerültek fényképek egy amerikai területről, ahol láthatóan felépítették a holdfelszín egy részét és hatalmas darurendszerrel képesek voltak tárgyakat mozgatni, akár eljátszani a holdraszállást.


Magyarázat: Valóban! A Langley Research Centerben folyó szimulációkról és tesztekről például 1969. július 21-én beszámolt a The Times újság is. A tréning központról a NASA weboldalain sok fényképet találhatunk. Nem éppen titkos összeesküvésre utaló jelek! Ezek a tréningek elengedhetetlenek voltak a holdkompok kikísérletezésében, valamint az űrhajósok felkészítésében.


[link]

2009. aug. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!