Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Teliholdkor történtek már...

Teliholdkor történtek már különleges dolgok? ( bővebben lent! )

Figyelt kérdés
- babonák,esetleg szokások stb....
2009. aug. 3. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Jó bőven kifejtetted:))

Én teliholdkor születtem!

2009. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

boszorkányok szállnak a levegőben XD


amúgy én este nem merek belenézni sötét helyen a tükörbe xD

2009. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Biztos történtek már teliholdkor is különleges dolgok, hiszen máskor is történtek már mindenféle különlegesek, pl. hogy a múltkor nagyon későn indultam a buszhoz, és mégis elértem. Ez nem teliholdkor volt, hanem nappal, de szóval az a lényeg, hogy nem gondolom, hogy a különleges dolgok és a hold között összefüggés lenne.
2009. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
sötét helyen nem is látsz a tükörben semmit!!
2009. aug. 3. 21:12
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Akár holdtölte van, akár újhold, a Hold teljességgel ott van. Tehát a hatása, pl. tömegvonzás, ugyanaz kell hogy legyen. Viszont a helyzet bonyolultabb, mert a Nap állása az, ami közrejátszik. Ha telihold van, egymással szemben állnak, így ellentétes irányú tömegvonzással hatnak. Ezzel esetleg összefügg néhány érdekes dolog. Annyit tudok, hogy palántát ültetni nem szerencsés holdtöltekor.
2009. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Annyit tudok, hogy palántát ültetni nem szerencsés holdtöltekor."

Ha valaki a telihold fényénél palántázna az már különleges lenne. :)

2009. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

de látok a tükörben

az árnyékomat.a fejkörvonalaimat,ami rémisztő.Pont ilyen horrort néztem és azóta félek belenézni,hátha mögöttem felbukkan egy újabb árnyék XD

2009. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk teliholdkor megszokott jelenni Zámbó Jimmy szelleme és 10* egymás után elénekli, a Még nem veszíthetek című slágerét
2009. aug. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

hát a babona az köztudott h csak babona szal emiatt nem történik semmi különleges.

de most elképzeltem az nagyon cool amikor teliholdor farkasüvöltéssel a háttérben az erdő mellett sírt ás a gyilkos a holttestnek :D

2009. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy meg: Sajtból van a hold!!:D
2009. aug. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!