A gyémánt csak akkor értékes ha csiszolt.Ezt onnan tudom,hogy az egyik barátomnak hatalmas ásványgyűjteménye van.
Szerintem azok a legértékesebbek(eszmeileg)amelyek a legritkábbak.Ez nem feltétlenül a gyémánt,de nem jut eszembe konkrét példa.
A rubin is csak csiszolva értékes.
De az olaj jó ötlet.Abból tényleg nagyon kevés van és nagy rá az igény is.
A gyémánt jó, kb. 55 000 dollár grammja.
A Kalifornium viszont megelőzi, 27 millió dollár grammja (igaz, úgy tudom csak a nagy előálllítási költség miatt, de előfordul a természetben is, nagyon kis mennyiségben).
Az attól függ miben mérjük az értékét.
Ha pénzben, akkor az, ami a legritkább.
Ha hasznosságban mérjük az értékét, akkor viszont nem feltétel, hogy kevés legyen belőle, az annál inkább, hogy könnyen sok mindenre fel lehessen használni. Így tulajdonképpen a legértékesebb ásványok azok, amikből könnyen elemi szénhez, rézhez, szilíciumhoz, vashoz juthatunk.
Na most a kérdés az, hogy mivel megyünk többre. Haszontalan csecsebecsékkel, vagy olyan anyagokkal, amik biztosítják nekünk a modern életet.
A kalifornium nem fordul elő a természetben:
"A természetben nem előforduló, mesterséges rádioaktív elem, a transzurán-sorozat tagja (vegyjele Cf; az USA Kalifornia államának nevéről)."
Egyébként sem lehetne a természetben, mert mindegyik izotópja rádioaktív, instabil, azaz elbomlik.
A 253-as izotóp felezési ideje 17,81 nap, a 249-esé 351 év, az összes többié a kettő közé esik. A Földre (pl. meteoritból) kerülő kalifornium tehát pár ezer év alatt gyakorlatilag teljesen elbomlik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!