Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen kemény lehet az emberi...

Milyen kemény lehet az emberi csont?

Figyelt kérdés

Szóval, tudjuk, hogy a csontot lehet keményíteni un. keményítő edzésekkel (melynek lényege az, hogy a csontszöveten mikrorepedéseket csinálunk és mikor ez újra összeforr egy erősebb kötés alakul ki).

Arra szeretnék választ kapni, hogy ezt meddig lehet csinálni? Vagyis a keményedése soha nem fog megállni, ha továbbra is edzem? Ha nem lehet a "végtelenségig" keményíteni akkor mi szab ennek gátat?

A válaszokat előre is köszönöm!


2012. szept. 19. 21:20
 1/5 anonim válasza:
A csontod addig edzed, ameddig akarod, ahogyan ha lehorzsolod a bőröd az mindig regenerálódik , vagy ha szétszaggatod a mikrorostokat az izmaidban mindig gyógyulnak. Azonban Vigyázat! Egy ember életében a test csak bizonyos =meghatározott) számú sejt létrehozására képes, következésképpen minél többször kell "feleslegesen" új sejteket generálnia, annál kevesebb jut az elöregedett sejtek pótlására (emellett a különböző sejtek megteremtése nem egyformán terheli a tested). Ebből tökéletesen látható, hogy az élettartam is rövidül. Tehát edzheted a csontjaidat, az izmaidat halálod napjáig, szenvedhetsz kritikus sérüléseket amikből felgyógyulsz, de ezt az életéveid száma bánja. Figyelem! Nem radikális az élethozz rövidülés, (kibővítés: vannak kivételek)
2012. szept. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyszer azt olvastam, hogy az emberi combcsont keményebb, mint a beton. Az a legerősebb is az emberben.
2012. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kalmj ***** válasza:
A csont talán 35 éves korig képes fejlődni, aztán már a leépülést kell lassítani.
2012. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Nappola :D

Amit akartam arra tökéletesen megkaptam a választ ^^

Az a kis plusz információ is hasznos volt.

Eleve úgy kezdtem el csinálni, hogy vállaltam a kockázatokat, kisebb, nagyobb "baleseteket" (a csonthártya gyulladás nem volt kellemes).

Megjegyzés: Azért nem "törődöm" a következményekkel, mert nagyon kevés esélyét látom a természetes halálnak (főleg Magyarországra igaz), hisz többen halnak meg balesetekben, gyilkosságokban és betegségekben(legfőképp daganatos megbetegedés). Valamit, valamiért.


Kedves második, abban teljes mértékben igazad van, hogy az átlag ember csontja is keményebb, mint a beton(hát még ha valaki edzi is akkor...). Viszont az a kijelentés, hogy: "Az a legerősebb is az emberben" NEM helytálló. Ugyanis a legerősebb "anyag" az emberben a fogzománc.

Sajnos ép ezért adhattam, csak egy félig meddig hasznos kezet :/


kalmj

Köszönöm, ez is érdekes/értékes információ. Ezt méh nem hallottam, és mivel ott van a "talán" így gondolom te sem vagy benne biztos.

kalmj és Nappola megkapták részemről a zöld "utat" :D

(remélem más is meg fogja)

2012. szept. 20. 14:33
 5/5 kalmj ***** válasza:

A talán azért van, mert azt tudom, hogy nőknél a csontritkulás a változó korral kapcsol veszélyes sebességre, de abban nem vagyok biztos, hogy 35 évesen éri el a maximális sűrűséget. Meg ez is mutat ugye szórást.

Azt még megjezném, hogy a csont nem tud erősebb lenni, például gyémánt keménységű, viszont többet bír a beton is ha vastagabb. (Nagyobb a tömege.)

2012. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!