Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nekem casio fx- 220- as...

Nekem casio fx- 220- as számológépem van, ez tud másodfokú egyenletet megoldani? Ha igen, akkor hogy? Ha nem, milyen számológép tud?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Amennyire én átnéztem a User Guide-ot a Casio honlapján nem tud. Nekem is hasonló számológépem van, próbáld meg a következőket.


A bekapcsoló gomb mellett nagyon illene, hogy legyen egy MODE gomb. Nyomd meg, amikor be van kapcsolva, elvileg olyanok jelennek meg, hogy

1: COMP 2: CMPLX

3: STAT


Na, ha van köztük olyan, hogy EQN, akkor nyomd meg a hozzátartozó számot, és ha megjelenik olyan a következő opciók között, hogy aX2+bX+c=0, akkor tud másodfokú egyenletet megoldani, és neked csak ki kell választanod ezt az opciót és be kell írnod az együtthatókat.


Ha nincs olyan, hogy EQN, akkor nem tud másodfokú egyenletet rendesen megoldani.


Esetleg még megnézheted, hogy van-e rajta olyan felirat, hogy SOLVE, akkor Newton-közelítéssel megold egyenletet, de csak egy darab valós gyököt keres egy kezdeti x érték alapján.


Például a Casio fx-570ES a fent leírt módon tud megoldani másodfokú egyenletet.

2012. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, ezek szerint ez a gép nem tud ilyet megoldani.
2012. szept. 14. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!