De ehhez VALÓSÁGKÉNT kell elfogadni a párhuzamos világok ELMÉLETÉT - ami azért még csak elmélet, azaz messze nem bizonyított dolog.
Ha pedig én (akármilyen megfontolásból) ELVETEM ezt az elméletet, akkor egy olyan paradoxonhoz jutok, ami megtiltja az időutazást.
Ez az, ami miatt a tudósok egy része is azon az állásponton van, hogy nem lehet visszafelé utazni az időben. Csak azon múlik, hogy az adott tudós elfogadja, vagy nem fogadja el a multiverzum-elméletet.
Mi pedig (azt hiszem) ennek a gyakorlati oldalát nem fogjuk megtudni soha. :-D
2012. szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
13/13 anonim válasza:
Az időutazás hipotézis, csakúgy mint a párhuzamos világok elmélete. Hitbéli okból teljesen fölösleges elvetni, előbb-utóbb úgy bebizonyítják, h léteznek-e vagy sem párhuzamos világok. Nem valóságként kell elfogadni, hanem egy lehetséges magyarázatként. Nem kell eldönteni, hogy igaz-e vagy sem, miért kellene minden áron ezt tenni? :) Amíg nem áll módunkban olyan technikai felszereltség, ami ezt kimutatná, fölösleges állást foglalni a létéről vagy nem létéről. Egyébként pedig ha elvetjük ezt a magyarázatot, akkor is vannak egyéb magyarázatok a múltba utazás lehetőségeiről. Pl. hogy bármit tesz, az már eleve is benne van a történelemben, legfeljebb nem tud róla, ezáltal nem változtatja meg a múltat. Vagy egy másik variáció: Bármit változtat a múltban, az eseményeknek akkor is ugyanaz a kimenetele lesz. Tehát pl. visszamész a múltba, de csak olyan eseményt tudsz elkövetni, ami nem akadályozza meg, hogy visszamenj a múltba. Olyan elmélet is van, hogy csak látogatás szinten lehet a múltba menni. Ez utóbbit valószínűtlennek tartom, ugyanis maga a látogatás is befolyásolja szerintem az eseményeket.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!