Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Figyelemmegosztás. Most...

Figyelemmegosztás. Most létezik, vagy sem?

Figyelt kérdés

Már nem tudom, melyik könyvben olvastam, de azt írták, valódi figyelemmegosztás nem létezik, legfeljebb gyorsan vándorol a figyelmünk többfelé, de csak egymás után. Példának valami olyasmit hozott fel, hogy gondolj egyszerre egy zsiráfra és egy elefántra, na, ugye hogy egy pillanatban nem megy a kettő?

Ezzel csak az volt a gondom, hogy nekem speciel megy. Tudok két külön képre gondolni egyszerre, és olyan tevékenységeket végezni egyszerre, amikre nem lehet csak felváltva figyelni. Mondjuk egyszerre zenét hallgatni és énekelni a szöveget, miközben egy teljesen más témáról írok.

Szóval, a kérdésem az lenne, hogy a könyvben tévedtek, és valójában erre mindenki, vagy szinte mindenki képes, vagy csak én örüljek, hogy jól pörög az agyam?


2012. aug. 17. 20:24
 1/3 anonim válasza:

A két példád nem teljesen fedi azért egymást. Énekelni tudsz teljes "odafigyelés" nélkül is, ezért tudsz közben mást csinálni, például írni.


De ha az a feladat, hogy az egyik kezeddel írj, miközben a másikkal azt a játékod játszod, ahol egy hurkot kell csövön (érintés nélkül) végigvezetni, hát van egy rossz hírem...

2012. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Auzért nem hétköznapi, hogy írsz egy témáról és közben énekelsz egy másik k témáról szóló dalt. Láttam ilyesmit, mint érdekességet a TV-ben egy izgalmas műsorban. szerintem a figyelem megosztása egyeseknek kivételesen jó megy , másoknak kevésssé. Igen, szerintem örülhetsz.
2012. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is képes vagyok arra amire te, mégsem tartom magam különlegesnek
2012. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!