Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem fejlődik az űrkutatás?

Miért nem fejlődik az űrkutatás?

Figyelt kérdés

Az egész világ forrong lázong. A területért ölik egymást a nemzetek. A végtelen világűr meg telis teli van energiahordozókkal ritkának számító fémekkel ércekkel ásványokkal. Egy kis pénzt bele kéne feccolni és utána nem lennének sem területi problémák se nyersanyag gondok.

Ha azt vesszük csak a naprendszerünk teli van mindenféle jóval. De egy normális közlekedési eszközünk nincs amivel elhozzuk. Egyszer kéne megépíteni. De inkább öli egymást mindenki azért a talpalatnyi helyért.

Mért nem kezdenek neki a tudósok jó hajtóműveket építeni megoldani hogy olcsó legyen az űrutazás. Egy csomó jó ötletet alternatívát olvastam már ezekről.



2012. aug. 15. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Azért mert pl.: a Curiosity-t kevesebből csinálták meg, mint az Olimpiát. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az Olimpia rossz dolog csak azt, hogy az űrkutatásba nem ölnek pénzt. Majd ha erősödik a magáncégek szerepe az űrkutatásban fellendül az is.
2012. aug. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

"Miért nem fejlődik az űrkutatás?"

És azt honnan veszed, hogy nem fejlődik az űrkutatás? Ezt azért magyarázd meg nekem, légy oly' kedves.

Az, hogy nem tudunk egy másik bolygón bányászni, nem azt jelenti, hogy nem fejlődik az űrkutatás. Ha kicsit gondolkodsz, rájöhetsz, mi a technikai probléma ezzel az "odamegyünk a másik bolygóra a vasér' meg az aranyér', oszt elhozzuk" című megoldással.

Láttál már bányát? Az jó. Na, képzeld el, hogy egy ilyet kellene elvinni a másik bolygóra. Nagy volt a bánya? Nagy bizony. Tudod, mekkora tömeget jelent egy vasércbánya teljes gépészete? Nem? Nyugodj meg, pontosan én sem, de az tény, hogy többet, mint amit jelenleg nagy távolságra ki tudunk lőni.

Aztán ugye ott van az a gond is, hogy itt, a Földön nem csak úgy vaktában szokás fúrni. Előtte feltérképezik a területet, hogy van-e mit kibányászni ott. Na, képzeld, a többi bolygón is ezt kellene tenni: szétnézni, hogy hol van az a bizonyos érc olyan mennyiségben, amiért megéri fúrni. Csak mondjuk ehhez oda kell vinni a vizsgálóberendezéseket és a földi életre alkalmatlan körülmények között kell dolgozni. Tudom, neked nem probléma, de azért komoly hátráltató tényező.

Ja, és mi lesz a dolgozókkal? Tudod, akik bányásznak. Igaz, a bánya lehet automata, de ha több évtizedre tervezett üzemet hozunk létre valahol, akkor jó lenne legalább felügyelő személyzetet telepíteni mellé. Ők hol is fognak lakni? Elárulom: nem a bánya bejárata mellett felhúzott viskóban. Vagy megfagynak, vagy megsülnek, vagy megfulladnak. Vagy mindezek egyszerre lépnek fel. Olyan technológiánk pedig nincs, amivel hosszú ideig tudnánk biztosítani egy kolónia életét egy idegen bolygón. Ja, erre nem is gondoltál...

Na, de ha mégis: hogy jut vissza a Földre a kitermelt ásvány vagy energiahordozó? Űrhajón? Hát, hallod, nagy biznisz pár tonnányi vasércet elhozni a Marsról, űrhajóval - és tegyük hozzá, hogy még erre sincs megfelelő felszerelésünk. A világ ugyanis nem olyan egyszerű, hogy odamennek a Marsra, az ottani "űrhajó-benzinkúton" feltöltik az űrhajót, aztán hopp, visszajönnek. A visszatérő egységet üzemanyaggal együtt vinni kell. Épp ezért az űrhajó, ami az idegen bolygóra indul, piszok nehéz, alig van hasznos terhe a visszatérő egység mellett. A visszatérő egység meg kicsi, jóval kisebb, mint az egész űrhajó, hogy a rakéták fel tudják emelni.

Tudom, nem kell itt idegen bolygókat benépesíteni, keressünk aszteroidákat, majd jó lesz nekünk! Légy oly' kedves, mutass rá egy olyan aszteroidára, amin megéri ipari érckitermelést folytatni! Na, na? Nem megy? Képzeld, a tudósoknak sem mindig. Kicsit sok van ezekből az apróságokból és bizony őket is egyesével fel kell térképezni.

Attól, hogy az elképzeléseid nem valósulnak meg, az űrkutatás még fejlődik. Csak nem úgy, mint szeretnéd.

2012. aug. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Rengeteg korláta van annak,hogy miért nem látványos a fejlődése elsősorban technikai és fizikai.Meg az emberiség fejlődése a régi sci-fi jóslatokkal ellentétben nem az űrkutatás irányába ment el hanem a telekommunikációs fejlődés ugrott óriásit.Egyre kevesebb pénzt ölnek az űrkutatásba mert a hétkönapi életben nincs gyakorlati haszna és óriási összegeket emészt fel.Ehelyett a kommunikációs eszközök fejlesztésébe folynak a milliárdok mert olcsón lehet hatalmas mértékben fejleszteni.Gondolj csak a mobiltelefonokra,számítógépekre és az audio-vizuális eszközök fejlődésére csak az elmúlt 10 évben.Naponta fejlesztenek újabb és újabb technológiás eszközöket amik hamar elterjednek a világban és hatalmas kereslet van rájuk.Milliárdos hasznot termelve a világcégeknek.Teszem azt egy ember Marsra juttatása csak preztizst hozna a valóra váltó országnak és csodálatot váltana ki a világból de emellett egy fillér hasznot nem termelne csak felemésztene több milliárd dollárt.A régi sci-fi regényekben csodálatos galaktikus űrutazások és bolygó benépesítéseket vizionáltak amiből semmi nem valósult meg.A számítógépekről,mobiltelefonokról azonban egy árva szó sincs sehol.Teljesen más irányt vett a technológiai fejlődés.
2012. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért mert a földönkívüliek megtíltották nektek.
2012. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem kellenek ide oldalas válaszok!


Annyi a történet, hogy minden alkatrészre stb. ki kell írni egy pályázatot, azt be kell nyújtani, ha elfogadták akkor kiírják, aztán a jelentkezőket elbírálják és még milliónyi apró mozzanat a bürokrácia útvesztőiben. Már vannak magáncégek, akik sokkal előrébb járnak e téren mint a NASA.

2012. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
51%
Az űrkutatás fejldőik , és pár évtized mulva már ember küldenek a marsra , műholdakat lőnek fel és bizonyos bojgók körüli pályákra állítják , de ennek a fejlődése nem ojan hogy egyik napról a másikra eljutnak az űrjárók más naprendszerekre mert nagyon tévol vannak .És a távcsövek messzelátósága és a csillagérzékelők fejlődése se ojan nagyon látványos fejlődés . És azért régebbhez képest többet csatároztak az emberek mind most . És egy ijen eszközt nem ojan könnyü megépíteni , de ha érdekel a téma akkor vegyél erről szóló könyveket és nézz erről szóló filmeket és akkor sokkal jobban megérted hogy mért van ez , mert a komentelők még se tudnak beírni egy könyvet .
2012. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!