Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt a tudományágat...

Hogy hívják azt a tudományágat ami a járás és testtartás elemzésével a személyiségtipusokat vizsgálja. Hol találok ehhez kapcsolódó honlapot/könyvet?

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
ortopédia
2009. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az ortopédia a tartó- és mozgató szervrendszer veleszületett és szerzett elváltozásaival foglalkozik.


Én a személyiség elemzéséről kérdeztem.

2009. júl. 19. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
7%

viselkedéslélektan


Vagy nem tudom, olvastam ilyesmit, hogy a gesztusok, testtartás, járás, ülés formái,stb. hogyan fejezik ki az egyént. Esetleg ha találok valamit, megírom.

2009. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sztem konkrétan olyan, ami ebből állapítja meg, olyan nincs. Am ami a legközelebb áll hozzá, az talán a tipológia (típustan). Azon belül is a biológiai tipolgiáknál szokták vizsgálni a testtartást és a járást, de önállóan ezekből nem állapítható meg semmi. Viszont a testalkatból már igen. William Sheldon foglalkozott ilyenekkel még a 40-es években. Igyekezett meghatározni a szomatípus és a temperamentum összetevői közötti kapcsolatokat. Állítólag elég szép eredményeket kapott.

Ha így rákeresel, lehet, h már el tudsz indulni.

2009. júl. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Bocs! Az ott nem szomatípus, hanem szomatotípús.

2009. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon kevesen veszik észre, hogy az ember mozgásában benne van a személyisége. Konkrét szakirodalmakkal szerintem ne foglalkozz, sokkal izgalmasabb, ha leülsz egy nyüzsgő téren egy kávézóban és figyelsz. Komoly élményeid lesznek majd, ahogyan látod az emberek rejtett kommunikációját, amikor nem is tudnak róla hogy mivel kommunikálnak...Jó dolog:D
2009. júl. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

valami ilyesmire gondoltál?

A könyv címe: A túlélés tudománya

Alcím: Az emberi viselkedés előrejelzése

3. fejezet: Viselkedés és fiziológia

ha rákeresel, biztos meg tudod szerezni

2010. máj. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!