Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 1. Metánmolekula konstitúciós...

1. Metánmolekula konstitúciós összegképlete?

Figyelt kérdés

1.Metánmolekula konstitúciós összegképlete?

2.Megállapítható-e egyértelműen az összegképlet alapján egy vegyület molekulájának konstitúciója?

3.Mi az indok a propán és a bután forráspontjainak eltérése között?

4.Zárt helyiségben hol található propán bután gáz ?

5.Az anyagok melyik csoportjába tartoznak a földgáz, kőolaj ?

6.Miért nem kell kétszer annyi energia kettős kötés felbontásához, mint az egyszeres kötéshez ?

7.Etén,etán milyen kísérlettel különböztethető meg ?

8.Miért nem képesek addicióra a telített szénhidrogének?

9.diének,triének összegképlete?

10,Téli nyári gumi között külömbség?

11.Alkinek összegképlete?

Diklóretén lehetséges izomerjeinek szerkezeti képlete ?



2012. jún. 11. 19:26
 1/5 A kérdező kommentje:
a jó válaszolokat jutalomban részesítem üzibe a cím és küldök 1 nagy tábla milka csokit ez nekem nagyon fontoss !! akit tud annak a segítségét várom nagyon szívesen
2012. jún. 11. 19:27
 2/5 Silber ***** válasza:

1.: NINCS olyan, hogy konstitúciós összegképlet. Van konstitúciós képlet, ÉS összegképlet.

Konstitúciós képlet: [link]

Összegképlet: CH4

2.: Nem, mivel az atomok eltérő kapcsolódása geometriai izomerekhez vezet.

3.: A bután nagyobb szénatomszámú vegyület, a nagyobb móltömeghez pedig magasabb forráspont tartozik állandó nyomáson.

4.: PB-gázpalackokban.

5.: Szerves nyersanyagok.

6.: Mert a pi kötés erőssége kisebb, mint a szigma kötésé.

7.: Brómos vízen való átbuborékoltatással. Az etén telítetlen molekula révén addícionálni fogja az oldott brómot, így 1,2-dibrómetán keletkezik. Etán esetén nem játszódik le reakció, mivel nincs "támadható" kettő kötése.

8.: Az addíció definícióból következően kimondja, hogy reakció során nem válik ki más anyag a molekulákból, hanem melléktermék nélkül összekapcsolódnak. Telített szénhidrogének esetén minden belépő hely foglalt (telített szénatomok), így új csoport csak úgy tudna beépülni, ha egy másikat letaszítana a helyéről. Amennyiben ez megvalósulna az már nem addíciónak, hanem szubsztitúciónak nevezzük.

9.:

Diének összegképlete: CnH(2n-2), ahol n a molekulában található szénatomok száma

Triének összegképlete: CnH(2n-4), ahol n a molekulában található szénatomok száma

10.: Más a futófelületük, talán az anyagszerkezetükben is van némi eltérés a más hőmérsékleti tartományok miatt. Ennek utána kell nézni.

11.: CnH(2n-2), ahol n a molekulában található szénatomok száma

12.:

Cisz-1,2-diklóretén (Z-izomer): [link]

Transz-1,2-diklóretén (E-izomer): [link]


A csokit meg edd meg szépen, inkább ígérd meg hogy tanulsz és nem itt fogsz gyakran házi feladatos kérdéseket feltenni.

2012. jún. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a csokit nem komolyan írtam csak szövegből egyépként köszi a válaszokat ja és nem házi feladat hanem az év végi 5ösért hajtok csak hogy 2 nap alatt 80 kérdést kidolgozni és meg is tanulni nem olyan könnyű azért tettem fel ide párat hátha v.ki ráér és segít !! köszi még 1X
2012. jún. 11. 20:05
 4/5 Silber ***** válasza:

Cisz-1,2-diklóretén (Z-izomer): [link]

Transz-1,2-diklóretén (E-izomer): [link]


Te kevered az összegképletet a konstitúciós képlettel. Az összegképlet esetén fel van sorolva, hogy milyen atomok találhatóak a molekulában, és összesen hány darab (tehát pentán esetében szénből van 5 és H-ból 12, így C5H12). Konstitúciós képlet használatakor fel van tüntetve, hogy melyik atom melyikhez kapcsolódik, ergó akkor kell rajzolnod. Amit privátban küldtél nekem, az konstitúciós képlet két, önálló molekulára (a prop-1,2-diénre, és a but-1,2,3-triénre), nem pedig az egész csoportra.

2012. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ez a válasz nekem most nagyon kémiás volt nekem magyarul am köszönöm de üzibe volt még 1 kérdésem !
2012. jún. 12. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!