Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fizika, valaki segítség?

Fizika, valaki segítség?

Figyelt kérdés

Fizikából tényleg nagyon rosszul állok, mert sosem értettem..

Lenne valaki, aki leírná nekem részletesen,hogy hogyan kell példát megoldani(levezetni az egyenletet, sorrend, mit hogy..)?

Semmit nem értek tényleg,és ha ez is rossz lesz, akkor bukok... Nagyon nem világos nekem.

Egy részletes leírást, hogyan kell megoldani egy példát, meg egyenletek, stb..

Mondom a témakört, meg leírok egy példafeladatot:

Munka, energia témakör...

Itt van 2 példa feladat, hogy legyen fogalma akárkinek,hogy miről van szó..

"Mennyi az átlagos teljesítménye az autó motorjának, ha az 1000kg tömegű jármű 8 sec alatt gyorsul fel 100 km/h sebességre?"


másik:


"Mekkora a villanymotor teljesítménye, ha 144000 J munkát fél óra alatt végez el?"


Tényleg nagyon fontos lenne, köszönöm-



2012. jún. 8. 18:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

először annyit tudok, hogy fel kell írni az adatokat.

(bár azt sem tudom, hogy mi mit jelez..)

2012. jún. 8. 18:12
 2/15 anonim válasza:

1. m=1000kg

t=8s

v=100km/h

2012. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

W=144000J

t=30min

2012. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
P=W/t vagyis 144000/1800=80<---a villanymotor teljesítménye
2012. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én egy komplett levezetésre lennék kiváncsi, hogy hogyan kell megoldani egy ilyen feladatot.

Ha valakinek sok ideje van, elmagyarázná?

2012. jún. 8. 18:42
 6/15 anonim válasza:
Szóval: Először felírod az adatokat, aláhúzod őket és az egyik megtanult képletet próbálod használni. Ha a képletben szereplő egyik adat nincs meg, akkor előbb azt kell kiszámolni.
2012. jún. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A másik képlet ami kell (munkatétel): W=m*v^2/2


Google, Wikipedia, végső esetben függvénytáblázat, ha így sem megy akkor esetleg előkeresheted a fizikatankönyvedet.

2012. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sehogy nem megy.
2012. jún. 8. 22:47
 9/15 anonim ***** válasza:
megbuksz mert buta vagy lol
2012. jún. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy buta, csak nagyon makacs. Sajnos a fizika nem az a tantárgy amit csak be kell seggelni, emellett a Kérdezőnek súlyos logika és utánanézés-undora van, amit lustaságnak is nevezhetünk. Tipikus ismertetőjele a "nemtudomnemértem", ez után a segítségre szintén így reagál amíg egy füzetbe másolható megoldással elő nem áll valaki. (Külön örülök, hogy ez eddig nem történt meg. Többet segítesz azzal, ha az étel helyett megtanítod halászni.)


Kedves Kérdező, ha tényleg nagyon fontos lett volna, utánnanéztél volna. A nem értés és a nem érteni akarás között van különbség.

2012. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!