Hogyan gondolkodnak a németek?
Figyelt kérdés
Már nagyon sok éve tanulom a németet és egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogyan is kell németül gondolkodni. Néha annyira logikátlan az egész német szórend, hogy azon vagyok, hogy hagyom az egészet a fenébe, mert képtelen vagyok rá, hogy valaha is németül beszéljek, írjak, olvassak. Rengetegszer nekiálltam, hogy végre megtanuljam ezt a nyelvet, de nem megy. Valaki tudna instrukciókat adni ahhoz, hogyan is kell összerakni német mondatokat? Szóval hogyan gondolkozzak magyar fejjel németül, mi az amit ők nem úgy csinálnak, ahogy mi? :D remélem érthető voltam.2012. máj. 18. 21:11
1/5 anonim válasza:
Németül német fejjel gondolkozz. Úgy nem egyszerű, sőt lehetetlen ha magyar közegben vagy folyamatosan. Legjobb módszer ha külfödre ész tanulni/dolgozni és akkor az agyad rááll a dologra mert németül kommunikálsz, és egy idő után így is gondolkozol. Nem könnyű nyelv elismerem de bele lehet jönni.
2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a bonyolult nyelvtanon túl, valahogy érthetőbben is el lehetne magyarázni a szórendeket, mert inkább ezekkel van a problémám, és a szenvedő szerkezettel. Az a legnagyobb bajom, hogy csak úgy tudnék kimenni dolgozni, ha már tudom is ezt a nyelvet, mivel a szakmámban szeretnék elhelyezkedni, nem bolti eladóként... Nagyon szeretném 1-2 vagy 3 éven belül elsajátítani. A szavakkal nincs semmi gondom, mert könnyen megjegyzem, csak az az átkozott szórend....ezért, ha valaki tudna olyan oldalt ajánlani, vagy könyvet, ahol érthetően van leírva, elmagyarázva ez, nagyon megköszönném!
2012. máj. 18. 22:12
3/5 anonim válasza:
4/5 anonim válasza:
én csak azon vagyok kiakadva, ahogy a számokat mondják. Hihetetlen idegesítő -.-
5/5 anonim válasza:
Nem baj, ha most még nem állnak össze automatikusan a német mondatok. Elég sok német beszédet kell hallgatnod, és ha jól a lexikális tudásod, akkor előbb-utóbb átállsz, és beszélhetsz, ahogy a szád nőtt.
A szórend nem logikátlan, hanem nagyon is az. Az első mondatrész általában az alany, mint az angolban. Letűzöm a tengelyt, ez az állítmány, ekörül forog a mondat. Ha az állítmány összetett, akkor a ragozott ige kerül a második helyre, a névszói rész és az igenevek pedig a mondat végére mennek. Kivéve például a kérdések és a felszólítás, de azok szórendje inkább az angolra emlékeztet. Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!