Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudnak hibernálni a jelenlegi...

Tudnak hibernálni a jelenlegi technikai fejlettséggel embert úgy hogy felolvasztják, újraélesztik és nem történik maradandó károsodás az agyban?

Figyelt kérdés
Ha nem,akkor kb hány év múlva tudják elérni?

#ágy #ember #fejlettség #technika #jelenlegi #károsodás #hibernálni #felolvasztják #újraélesztik #történik maradandó
2012. máj. 6. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
NEm, és nem valószinül, hogy belátható idön belül sikerülne, de nem is kisérlezetnek ilyesmivel. Se gyakorlati haszna nem lenne, se nem megoldható a "tárolás" költségének a biztositása.
2012. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

"de nem is kisérlezetnek ilyesmivel"


Tévedés, létezik kísérlet hibernációra (krioprotektív anyagokra próbálták lecserélni a szövetközi nedveket, vagy gyors fagyasztással akadályozni a nagyobb jégkristályok kialakulását), persze nem emberen, hanem patkányon. Alapkutatás szintjén tart a dolog, semennyire sem megy, és nem csak az agy károsodása miatt, a legtöbb sejt károsodik, ezért a fagyasztás után a kiolvasztás annyit ér, mint a mirelt csirkét felolvasztani a mikróban.

Mostanság nem igazán ez a fő csapásirány, de egy időben iszonyat pénzeket beleöltek. Természetesen az űrkutatás és a katonai fejlesztések is támogatták az ilyen irányú kísérleteket, de ugyanúgy nincs eredmény. Ötletek vannak, csak mindig elakadunk. A jégkristályok mindig károsítanak. Ha csak "túlhűtjük" az állatot, az működik (ez a természetben is a hibernáció, téli álom), bár még ott is rengeteg kérdés merül fel, és ez természetesen nem tartható túl sokáig. Egyelőre az ilyen téli álmot alvó állatokat vizsgálják, miként képesek erre, utána talán lesz egy minimális előrelépés (nagyobb ugrásra egyelőre nem számítok).

Hogy mikor lehet elérni ezt... lehet, hogy soha. Nem tudjuk, milyen gyakorlati korlátok állnak előttünk. Elméletek ugyan vannak, pl. cseráljük le a vizet glicerinre, aztán azt vissza vízre, de ezt így kijelenteni könnyű. Mondhatjuk, hogy ha intersztelláris utazást akarunk, akkor menjünk a fénysebességnél gyorsabban - azt sem lehet. Viszont egyelőre nem tisztázott, hogy ez a gát valóban "leküzdhetetlen" (semmiképpen nem leszünk rá képesek), vagy csak rosszul próbálkozunk, netán technikai problémáink vannak csak, amiket pár évtized kutatásával simán kiküszöbölhetünk. Sok a fehér folt, nem is túl felkapott kutatási terület, ma máson van a fókusz, így egy darabig biztosan ez marad a helyzet. De bármikor jöhet egy "nagy áttörés", azonban ha nem a csodára várunk, akkor jó esetben pár évtizeden belül reális választ tudunk adni a kérdésre (ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy igenlőt, csak meg tudjuk mondani, mikor lesz elérhető).

2012. máj. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal egyelőre még nem létezik ilyen eljárás.
2012. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. A fagyasztáskor keletkező jégkristályok átszúrják és elpusztítják a sejteket.
2012. máj. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudják, mégis fagyasztanak le embereke, feltételezve h majd kitalálnak megfelelő reparációs technikát.
2012. máj. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudnak. Azok, akik befizettek 10-100 ezer dollárt hibernálásra és most "hibernálva" vannak, halottak. A hibernáló dormitóriumok hi-tech luxuskripták.
2012. máj. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!