Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az normáis, hogy a lítiumnak...

Az normáis, hogy a lítiumnak büdös a szaga?

Figyelt kérdés
Szereztem egy kis lítiumot és olyan szagot érzek rajta mint egyes rothadó növényeknél lehet. Kesztyűben fogtam meg, mert olvastam, hogy érintése elkerülendő. És attól, hogy megszagoltam lehet-e esetleg bajom?

2012. ápr. 10. 19:25
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:

Precautions

NFPA 704

NFPA 704.svg

0

3

2

W

The fire diamond hazard sign for lithium metal


Lithium is corrosive and requires special handling to avoid skin contact. Breathing lithium dust or lithium compounds (which are often alkaline) initially irritate the nose and throat, while higher exposure can cause a buildup of fluid in the lungs, leading to pulmonary edema. The metal itself is a handling hazard because of the caustic hydroxide produced when it is in contact with moisture. Lithium is safely stored in non-reactive compounds such as naphtha.[91]


There have been suggestions of increased risk of developing Ebstein's cardiac anomaly in infants born to women taking lithium during the first trimester of pregnancy.[92]

2012. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"Higher exposure" ez mit takar? Gondolom hosszabb távú belégzésre utal.
2012. ápr. 10. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:

A lítiumnak NINCS szaga. Egy fém ami levegőn jó esetben oxidálódik, rossz esetben meg gyorsan oxidálódik.


Képet tudsz felrakni róla? Esetleg az olaj amiben tartod annak lehet szaga?

2012. ápr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez egy ilyen elem volt [link] szétszedtem és van benne egy tekercs ami áll egy lítium lapból olyan mint az alufolia egy és egy műanyag szalagból ami be van vonva valami fekete anyaggal gondolom szén. És ennek volt büdös szaga mert miután kidobtam a kukába utána is éreztem. Itt van egy videó amin látszik http://www.youtube.com/watch?v=BliWUHSOalU Szabad levegőn csináltam, de nemtudom, hogy az a mennyiség amit éreztem a levegőben okozhat-e bajt.
2012. ápr. 11. 06:41
 5/7 Smartguy86 ***** válasza:

Nem okozhat. A nagy mértékű érintettség az pl olyan, hogy lithium port lélegzel be több levegővétel erejéig. Amúgy meg a fémeknek lehet szaga, de főleg a felszínén a levegő nedvességtartalma hatására megjelenő oxidrétegnek, illetve különféle szennyezőanyagoknak a szaga az, nem magának a fémnek a szaga.


Ahogy írják is, nem szabad levegőn tárolni a lithiumot, mert gyorsan oxidálódik.

2012. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utána jártam orvosnál és azt mondta, hogy nem lehet tőle baj. Ha esetleg köhögés, hányinger, hányás jelentkezik akkor orvoshoz kell menni.
2012. ápr. 11. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Jelezném, hogy a szag NEM a lítiumtól van, hanem az elektrolittól ami valami flurofoszfát komplex ami fene büdös, nem ajánlott se magadra kenni se máshogy érintkezni vele, mert nehezen jön le.
2012. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!