Ha most becsapódna egy meteor a Földbe, és a
dinoszauruszokhoz hasonlóan kihalna az emberiség, a
becsapódás pillanatában az Űrben tartózkodó, Föld
körül lebegő űrállomásokon lévő űrhajósok
túlélnék?
Figyelt kérdés
Ha igen, meddig maradhatnának életben, és mi zajlana le köztük az idő múlásával?
Hát, mivel a fenti oxigén és ételkészletek végesek és utánpótlás már nem érkezne, a legjobb esetben is néhány hónapon belül csúnya végük lenne nekik is.
2012. ápr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. :) Ez teljesen igaz :)
De akkor is érdekes belegondolni, hogy ott az űrben még hónapokig életben maradnak emberek, és bele kell nyugodniuk a pusztulásba.
2012. ápr. 10. 22:51
3/6 hollófernyiges válasza:
Bár mondjuk, ha éppen fent van az űrsikló, akkor ott fent kibekkelhetnék a legrosszabb első pár hetet, és aztán visszajöhetnének. Ha lesz még akkor űrsikló egyáltalán.
2012. ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Hát az űrsiklóknak annyi. Le lettek "selejtezve", múzeumi darab, kiállított tárgy lesz belőlük. Egyébként az ember szívós fajta. Tulajdonképpen oxigént és élelmiszert kell előállítaniuk valahogyan. A többi adott. Ha meg egy űrhajóval (tegyük fel hogy van fenn valamiféle mentőhajó) visszamennének a Földre, ottragadnak. Két választás van: vagy visszamenni a pusztuló bolygóra, és ott élni (már amennyire lehet egy meteorbecsapódás után ugye...), vagy maradni szépen az űrállomáson, és kitalálni, hogy húzzák ki minél tovább, esetleg hogyan próbálják meg megmenteni az embert, mitn fajt azzal, hogy hosszú távra rendezkednek be, megoldják a levegő és a táplálék kérdését, és szaporodnak. Én a helyükben ez utóbbit választanám.
2012. ápr. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Látom, nagyon lebecsülitek az ember túlélő képességét. Nem egy emberét, hanem úgy általában az emberét.
Mondjuk, e pillanatban nem látszik ilyen veszély, de az nem váratlanul következne be, mint a dinoszauruszoknál. Továbbá nem mindegy, mekkora, és hová csapódik. A Tunguz viszonylag nagy volt, és sokan ma sem hiszik el.
Meglehetősen elképesztő körülmények között is képes az ember életfeltételeket biztosítani magának, ha nem is az elkényelmesedett nyugat-európai szinten. Szóval néhány kilométeres átmérő nem elég ehhez, a jóval nagyobb pedig már kisbolygó, és nem röpköd csak úgy szerteszét.
2012. ápr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
A megfelelő felszereléssel, könnyedén túlélhetnének. De mindenesetre nem egy űrállomáson, mert az egy idő után letér a pályájáról, hanem pl. egy Hold bázison. Napelemekkel áramot elő tudnának maguknak állítani. Hogyha építenek a bázison egy üvegházat, ahol növényeket termesztenek, akkor nem csak az élelem problémája oldódna meg, hanem még a szén-dioxidot, is át tudnák alakítani belélegezhető oxigénné. A Vizet pedig, megtudnák tisztítani, mint ahogyan ma az ISS-en. Ráadásul a hold néhány kőzetében van némi víz, így a megfelelő technologíával azt is ki tudnák nyerni. Persze vannak, még más problémák, mint pl. a kozmikus sugárzás, napkitörések, mikrometeoritok, stb. De ha elég leleményesek, és felkészültek, akkor ezeket a problémákat is megtudják oldani.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!