Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az "elhatárolt" szó fogalma...

Mi az "elhatárolt" szó fogalma? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogy az alábbi KRESZ járda megfogalmazásában mi tartozik bele a "más látható módon elhatárolt" lehetőségbe? Mi lehet látható elhatárolás, vagy mi az, ami nem számít annak szerinted? (Például ha valaki a háza elé letesz két sor díszkövet, az már járdának számít?)


Járda: az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló - az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más látható módon elhatárolt - része; a gyalogút azonban nem járda.



2012. márc. 22. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Közúti jelzéseket nem a szomszéd tesz ki, hanem a közútkezelő.


Nekik van is egy térképük arról, hogy hol milyen jelzések vannak (felfestések, táblák, lámpák), ami azon a térképen nincs rajta, az a valóságban nincs is ott.

2012. márc. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a járművezetők egyértelműen el tudják dönteni, hogy az járda-e vagy sem. A díszkő sor is lehet ilyen, de azt az önkormányzat vagy közútkezelő rakja ki, nem az ott lakók "csinálnak" járdát. :)

Szóval bármi lehet, csak egyértelmű legyen a forgalomban közlekedők számára.

2012. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy raktam le a saját házam elé (ahol amúgy nincs járda) 2 sor díszkövet, hogy legyen valami pofája a ház előterének 8mert csak kavics volt elé leszórva, és az nagyon csúszott nedves időben), erre kijöttek a rendőrök és megbüntettek 30.000,- Ft-ra, holott ott hivatalosan nincs is járda, és ezek a kövek nem hinném, hogy járdának minősülnének...

Ráadásul elég szellősen is tettem le őket, határozottan csak díszítőelem szerintem...


Persze egyértelmű, hogy a tövénytisztelő népet büntetgetik, ahelyett, hogy a Q5 típusú kocsival rendelkező rokkantak kártyáit ellenőriznék 2 házzal lejjebb...


Asszem a díszkövet pedig inkább visszaszedem, tanultam a saját hibámból...


Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 22. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!