Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » ORVOSTANHALLGATÓK! Hogy...

ORVOSTANHALLGATÓK! Hogy tudtok annyi mindent megtanulni? Egész tanévben tanultok folyamatosan?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 16:27
 1/4 anonim válasza:
0%
van puska is a világon :)
2012. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Fogalmam sincs. De irigylem őket a jó memóriájukért. Én 100 oldallal is szenvedek. Mire megtanulom a 80. oldalt, elfelejtem miről szólt az első 25.
2012. márc. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem puskáztam még az egyetemen, kedves első válaszoló. Még a leglényegtelenebb kis szirszar tárgynál sem!


Kérdező:

Az ember sok mindenre képes, ha muszáj. Nem tudom mennyi idős vagy, de gimiben még nekem is nehezemre esett elhinni, hogy ennyi mindent meg lehet tanulni. Emlékszem, végzős koromban még 12 oldal töri felett egy hétig szenvedtem, hogy jaj de sok és ennyit nem is lehet megtanulni:DD


De az egyetemen az ember hozzászokik a terheléshez. Nyilván év közben is kell tanulni, mert ennyi mindent a vizsgaidőszakban nem lehet bevágni.

Meg ha az ember bejár órákra, akkor már hallja legalább egyszer az anyagot. Utána még gyakorlaton (amire muszáj bejárni, ha esetleg az előadást ki is hagyja az ember) ismét hallja, látja az ember azt, amiről szó volt előadáson.

Plusz a lényeges dolgok többször előjönnek. Pl. a sejtmembrán felépítését megtanultam vmennyire gimiben alapórán. Utána megtanultam fakton. Aztán átnéztem érettségire (nyilván alacsonyabb szinten, mint egyetemen.)

Aztán előjött sejtbiológián, itt már a gimis anyagot igen sok dologgal kiegészítettük. Utána szövettanra is meg kellett tanulni. Aztán biokémián és élettanon újra.


Ezen kívül az anyag azért viszonylag jól fel van építve. Nem a semmiből kell a dolgokat megtanulni, hanem folyamatosan felépíteni.

Gimiben alapból tanultunk egy alapot. Utána mondjuk élettanon részletesebben megtanuljuk a dolgokat (felhasználva a sejtbiológiát, biokémiát stb-t). Aztán következő évben kórélettanon már az élettanra lehet alapozni. Ha tudod, hogy normálisan hogy működik vmi, akkor már ki tudod következtetni, hogy mi van akkor, ha elromlik.

Pl. ha élettanon megtanulja az ember, hogy mit csinálnak a szervezetben a pajzsmirigyhormonok, akkor utána kórélettanon már nem kell külön megtanulni, hogy mi van akkor, ha túl kevés van belőle, elég visszagondolni a tanultakra és kilogikázni.


Persze azért baromi sokat kell tanulni és magolni, de a lényegtelen részek úgy is kiesnek. Ami fontos, az meg sokszor előjön és így megmarad:)

2012. márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
83%

Nekem a tesóm orvostanhallgató és egy FÉLévben van kb. 5-8 vizsgája. Volt már ,hogy EGY vizsgára 2000 oldalt kellett megtanulnia. Most negyedéves az egyetemen. Volt már, hogy egyszerűen összeesett a könyv fölött.

Az biztos, hogy nagyon nagy elszántság kell és kitartás.

2012. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!