Hogyan kell elkészíteni a hivatkozásaimat a szakdolgozatban, ha ez található az útmutatóban? Ez nem igazán tiszta. :/
A bibliográfiai adatok közlési módja egy dolgozaton belül csak azonos módon történhet: célszerű a szószerinti idézetet zárójelben sorszámozni, majd ennek megfelelő sorrendben a III. egység után, az idézetek jegyzékét összeállítani.
Abban az esetben, ha a szerző gondolataira hivatkozunk, az utalás csak zárójelbe tett névvel és évszámmal történik: (pld. Buda B. /1986/). A dolgozat végén a szerzők nevét ábécé sorrendbe rendezve közöljük. Felhasznált irodalom "vagy" Bibliográfia címszó alatt.
.... ezt én nem értem rendesen... most akkor mi van??? A szó szerinti idézetet zárójelben sorszámozni...ott helyben ahol az idézet van? vagy lent a lábjegyzetben??? ...ha gondolatokra hivatkozunk akkor meg közvetlen a szöveg után vagy lent lábjegyzetben kell megcsinálni???? Áááá...adjatok már valami pontos infót....nincs valakinek valami jó ismije, aki tuja ezeket??? Köszönöm a válaszkat! :)
Szerintem teljesen egyértelműen leírta, mi nem tiszta ezen?
Minden szó szerinti idézet után írsz egy számot, nyilván egytől növekvő sorrendben. Ezt tipikusan az alsó vagy a felső indexbe szokták rakni, de ha nálatok zárójelbe, hát akkor rakd zárójelbe. A 3. rész után pedig sorban írd le, melyik számhoz tartozó idézet pontosan honnan származik (gondolom, ez azért megy, szerző, cím, kiadás helye, kiadás éve, oldalszám).
Ha gondolatra hivatkozol, azt közvetlenül a gondolat mögött írd zárójelbe, ahogy a példa mutatja, vezetéknév, évszám.
Leghátul meg az irodalomjegyzék, gondolom az tiszta.
Különben meg a könyvtárban megvan minden szakdolgozat, kérj ki párat és nézd meg őket!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!