Miért kell magyar órán az Antigónét, a Pál utcai fiúkat, ilyeneket olvasni?
Mert a könyveknek ugyanúgy van minősége, mint minden egyébnek. Vannak jó könyvek, hiteles karakterekkel, hihető történettel, jól megírva, és vannak szar könyvek persze, sablonos karakterekkel, rosszul megírva. A szar könyvekből nem fogsz tanulni semmit, a jókból igen. Sajnos a jókat nehezebb elolvasni, agymunkát igényel a megértésük. Tehát nem csak a betűk száma számít, ami keresztül folyik a szemeden, hanem az összetettség is, meg ilyesmi.
A másik, hogy egyes könyvek beépültek a kultúrába, szállóigévé váltak egyes mondatok, vagy elhíresült egy-egy szereplő. Így például Nemecsek neve gyakran fordul elő például újságírói környezetben, a mélyebb, átvitt tartalom megértéséhez szükséged van a háttértudásra.
Az a baj, hogy a rendíthetetlenül bunkókat - amilyennek te is mutatod magad - igen nehéz meggyőzni arról, hogy ők rendíthetetlenül bunkók.
Hát ez az, barátom, hogy nem ugyanúgy vannak kitalálva.
Egyébiránt irodalomtanár és egy-egy.
Hát, az antigóné pont nem hihető.
És az, hogy valami jó az nézőpont kérdése nem lehet egy könyvre azt mondani, hogy jobb mint a másik.
Kinek ez, kinek az tetszik.
Csak azért mert több száz éve írták nem jobb.
Ha nem lenne jobb, nem is tudnál a létezéséről. De mindegy, jobb vagy rosszabb. Sok irodalmi mű beépült a köztudatban, gyakran hivatkoznak rá, amit nem értenél.
Egy példa Hofitól. Régi poén, de talán ismered.
Foci kommentátorokról beszél (60-as évek), s akkor vita volt hogy a null vagy a nulla a helyes.
A számban volt egy félmondata ezzel kapcsolatban: „Ja. Ipszilonháború.”
Én értem. És te is érted ezt az ipszilonháborút?
Nem, de ne mis érdekel. ;)
Jobb,vagy rosszabb... hmmm...a Harry Potter-t nem tanuljuk mégis tudom, hogy miről szól, kik a szereplői.
Az Antigónét tanultuk mégsem tudom minden szereplőjét, de ettől nem vagyok se kevesebb, se több.
És rosszul tudod nem minden a hihetőség... nem tudom, hogy a Csillagok háborúja mond-e neked valamit, de ha nem, akkor nézz utána, hogy mennyi bevételt hozott.
"Nem, de ne mis érdekel. ;) "
Ez ám a hozzáállás!
Még fel kell nőnöd.
G.
Azért, mert akik arról döntenek, hogy mi kerüljön be a tananyagba, azoknak jobban tetszenek a régi művek, mint a mostani, modern művek.
De az is egy indok lehet, hogy a gyereket úgysem érdekli ez, a Harry Potter viszont igen. A Harry Pottert megnézi vagy elolvassa, mert érdekli, de például az Antigónét nem fogja mivel unalmas, így viszont a gyerek kettő művet ismer az egy helyet.Ha Harry Pottert tanulnának a gyerekek akkor nem ismernék ezeket az unalmas,régimódi műveket,amiket nagyon szeretnek az irodalom tanárok és beletudják magukat élni, hiába, hogy kitalált, és nem valóságos dolgokat is tartalmaznak.
" "Nem, de ne mis érdekel. ;) "
Ez ám a hozzáállás!
Még fel kell nőnöd.
G. "
Kedves G. neked nincs jogod ilyeneket mondani, hisz az én 14 éves fiam is olyan dolgokat tud amitől a szemem káprázik, hogy miket tudnak csinálni a mai fiatalok.
Öröm nézni amikor a számítógépen valamilyen lövöldözős játékkal játszik. Én nem bírnék kéz-három ellenfelet másodpercek alatt lelőni, ő igen, hiába fiatalabb, tapasztalatlanabb.
Ha nem érdekli akkor neked NINCS jogod lenézni őt, hogy nem tudja.
Hidd el tudnék olyan dolgot mondani neked amit te sem tudsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!