Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy egyszerre...

Lehetséges-e, hogy egyszerre legyek író és nyomozó?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szeretnék nyomozó lenni, esetleg valami komolyabb, például ügynök, de attól félek, hogy ezt "kiüti" a másik dolog, amit nagyon szeretek csinálni: az írás.


Szerintetek, ha esetleg sikerül, és író lesz belőlem, az kizárja annak a lehetőségét, hogy felvegyenek a rendőrséghez, vagy valamilyen komolyabb helyre, ügynöknek, esetleg tolmácsnak?


(Már csak azért is, mert ahogy én látom, az írásból nem nagyon lehet megélni, és ha lehetséges, szeretnék valami olyat csinálni, amit szeretek.)


2011. dec. 31. 13:09
 1/7 A kérdező kommentje:
(És elnézést a kategóriát illetően, tudom, hogy nem a legjobb választás volt, de nem találtam nagyon jobbat így hirtelen.)
2011. dec. 31. 13:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy, hogy főállásban rendőr vagy, hobbiból meg írsz? Miért ne lehetne akár, ha időd engedi?

De azt azért vedd számításba, hogy "nyomozó" iskola nincsen, végig kell járni a szamárlétrát.

Az "ügynök" nem tudom, mit takar...

2011. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
miért ne lehetnél nyomozó mellett író is? Sajna az írásból nem igen fogsz megélni, tehát mint hivatásos nem megoldás. Mellékesnek jó csak. Ha szépirodalom akkor leginkább hobby csak. Mondjuk ha te leszel a magyar King, akkor megélhetsz csupán a regényírásból is, de ismerve az olvasási szokásokat, a könyvárakat stb ne bízz benne. Nincs megkötve ki írhat ki nem. Egy nyomozó is adhat ki könyvet.
2011. dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg aztán álnév is van a világon, sőt.
2011. dec. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Több nyomozó,rendőr is van,aki sikeres író is egyúttal.
2012. jan. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg az RTL klub televízióban a Castle nevű sorozat egy epizódját. Megkapod a kérdésedre a választ. Annyit tennék még hozzá, az írásból meg lehet élni, ezt sokan teszik ma is. Persze szükséges hozzá kellő felkészültség, amiért meg kell küzdeni. Akinek van ereje hozzá, el fogja érni. A nyomozás pedig nemhogy "üti", alkalmasint épphogy segíti. Persze ennek összeegyeztetését is meg kell tanulni.
2012. jan. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ilyen ismerősöm, bár ő a rengeteg meló miatt már alig ír. Ütni nem üti, csak azért egyik foglalkozás sem olyan, hogy időmilliomos lennél mellette, ergó legyél bármennyire is kiváló, ha olyan beosztást fogsz ki, akkor el is felejtheted az írást. (Írásból megélni meg nem igazán lehet. Vagy főállású, és akkor egész nap ír, nincs másik állás, nincs rá idő. Esetleg szerkeszt, tanácsokat ad, ilyen írással kapcsolatos munkákat végez, de nem rendőr.)

Mesélte, hogy mikor több száz oldalnyi nyomozati anyagot kell átolvasni, kivonatolni, és már istentudja, hány napja csak írod a jelentést, a pokolba kívánod azokat az időket, mikor írni akartál. :)

2012. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!