Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megválaszolnátok nekem a...

Megválaszolnátok nekem a magyarázati rész kérdéseit? (elméleti fizika, bolygók, csillagok) hosszú magyarázat

Figyelt kérdés

Miért nem életképes egy galaxis nélküli naprendszer?

Valahol olvastam, hogy galaxisunk évmilliók múlva ütközni fog egy másik galaxissal. Ennek eredményeképpen kirepülhetünk (az egész naprendszer) a galaxisból oda, ahol nem lesz más csillag a környékünkön és meghalnánk. A miértjéről nem írtak. Tudtommal A Nap a fúzió által termel energiát. Ezt a gravitációjával tudja fenntartani (hatalmas nyomás és hőmérséklet). Akkor meg miért halnánk meg?


Van-e a gravitációnak terjedési sebessége?

Mondjuk kivennénk a Napot a rendszerünkből. Minden bolygó egyszerre kezdene egyenes vonalú mozgásba?


A napunk pusztulásakor minden bolygó megsemmisülne?

A belső bolygók biztosan... de mondjuk a Neptunusz életbenmaradása esetén csak menne, amíg bele nem ütközik valamibe?


Mi a kvazár pontosan és miért baj, ha eltalál minket?

Azt tudom, hogy a fekete lyuk "böffentése", de milyen részecskéket tartalmaz? Miért baj, ha eltalálna minket mondjut több ezer fényévről is?


Hogy kell elképzelni a végtelen teret?

Ténylegesen végtelen az, vagy önmagába visszafordulva adja a végtelenséget?


Hogyan működik a térhajtómű?

Tudom, hogy csak elméletben működik ez. De az űrhajó előtti tér sűrítésével (persze mögötte tágítjuk a teret) hogyan lehet haladni? Át kell menni (normál hajtóművel) ezen a sűritett téren, vagy mi?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. dec. 9. 18:01
 1/10 A kérdező kommentje:

Ne már... senki nem akar válaszolni???

Nem kell mindet, elég ha csak egyre válaszolsz.

2011. dec. 9. 20:47
 2/10 anonim ***** válasza:
mit értesz ott hogy elpusztul a nap? ez az egyetlen kérdés aminek a válaszát megértenéd, a többihez a fizika magas szintű ismerete kell. de csak hogy tudd, a gravitáció közel fénysebességgel terjed, de attól még hogy tudod hog yez van, annyit tudsz mintha nem is tudnál semmit
2011. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem a nap pusztulását, hogy vörös óriássá duzzad, majd összeomlik aztán bumm. Ha minden igaz akkora lesz, ha maximumra tágul, hogy felszíne eléri a Föld pályáját.

Egyébként meg honnan tudod, mit értenék meg és mit nem?

Nem egy tizenikszéves gyerek vagyok, aki csak néha lát fizikakönyvet.

2011. dec. 9. 21:47
 4/10 A kérdező kommentje:

vagy ha nem akarsz válaszolni akkor linkelj valamit ezekkel kapcsolatban.

Egyébként köszönöm a válaszodat. Már csak azért is kapsz zöld kezet, mert írtál... az mellékes, hogy nem igazán segített.

2011. dec. 9. 21:49
 5/10 anonim ***** válasza:
azt hallottam hogy a Föld ekliptikája beleesne a nap vörösóriás állapotába, szóval a föld biztos megsemmisülne, noha ennek a számolását még sosem láttam és sosem számoltuk még ki, de biztos van alapja. hát nem középiskolás fizika kell a megértésükhöz. ha tudsz mindnet a 4dimenziós harmonikus oszcillátorról meg az általános relativitáselméletről, akkor nem lenne ilyen kérdésed, de mivel megkérdezted, ebből feltételezem hogy nincs meg ez az ismereted.
2011. dec. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szergely ***** válasza:

Most nincs kedvem jobban utánanézni, de az hogy összeütközünk egy másik galaxissal, és az hogy a nap vörös óriás lesz nem függnek össze, de mindkettő bekövetkezik a jelenlegi tudásunk szerint egymástól függetlenül szóval ha a felénk száguldó galaxis (vagy amelyik felé mi száguldunk de ez nézőpont kérdése) hirtelen elkanyarodik jobbra és a naprendszer marad a helyén az ütközés sajnálatos elmaradása miatt, a nap akkor is vörös óriás lesz.


Még annyit hogy a bolygók gravitációja jobban érződik a napon mint a galaxisé.

2011. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szergely ***** válasza:

kvazár elég jól le van írva wikin :\

[link]


a végtelen tér lényegét nem értjük mert nem is tűnik annyira végtelennek, az ősrobbanásban (mm az ősrobbanás elmélet szerint) a robbanás következtében szétlökődő anyag lufi szerűen helyezkedik el a központtól folyamatosan távolodva, tehát van egy lufink tele anyaggal és azon túl meg valószínűleg tényleg semmi nincs (üres tér van, de az üres téret nem tudjuk mérni mert nincs mit mérni rajta ha üres), de a lufi nő folyamatosan. Lényegében egyszerűen olyan mint tudni róla hogy vannak végtelenül nagy számok de csak az ujjunkat használhatjuk számolásra.. végtelen van, de semmit sem érünk vele. :P


Jaaa és nem fordul önmagába... inkább olyan mint a Pi, végtelenül hosszú szám ismétlődés nélkül (bár ezt a részt már a fizikusok vitatják... ez az én véleményem volt) :)

2011. dec. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a "végtelen térbe " pedig ne menk bele, teljesen felesleges amig nem tudod azokat a matematikai módszereket amikkel tudsz a végtelennel számolni, sőt vanhogy a végtelenen +akárhánnyal is számolni kell
2011. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mért nem lehet normálisan válaszolni a kérdésekre?

Pl:

Van-e a gravitációnak terjedési sebessége?


Igen, van. Majdnem fénysebességgel terjed.


Honnan a bánatból tudod, hogy én mit értek meg és mit nem???

(Szergely ez nem rád vonatkozik, te rendesen válaszoltál, köszönöm)

Utolsó, te meg mit számolgatsz végtelennel? Mindenki azt mondja, hogy a világegyetem végtelen, mintha ez tény lenne. Szerintem meg nem tény, csak elmélet. Senki nem mért meg végtelen dolgot, lehetetlen.

Viszont a pí szerintem rossz hasonlat, mert az, ha úgy nézzük egy végtelen félegyenes. Van eleje, vége meg nincs. A világűrnek viszont nincs eleje.

Minnél nagyobb valami tömege, annál jobban görbíti a teret. Kellően nagy tömeg esetén önmagába visszahajolhat a tér, nem? Így pedig egy újabb végtelen tér alakul ki ezen a téren belül. Mondjuk egy szupermasszív fekete lyuk képes erre. Azok, akik görcsösen ragaszkodnak a tankönyvben leírtakhoz, majd rájönnek, hogy felesleges. A történelem során volt már számtalan példa rá, hogy dobhattuk a kukába az addig tényként használt tudásunkat, mert egy okosabb rájött, hogy ez nem úgy van.

Általános relativitáselmélet

A nevében is benne van, hogy elmélet. Nem relativitástétel a neve. A matematikát, meg lehet csűrni-csavarni, ahogy jól esik (persze nem ész nélkül).

2011. dec. 11. 13:54
 10/10 anonim ***** válasza:
igen ezzel a hozzászólással teljes tájékozatlanságot árultál el a téma iránt. lehet mondani olyan nagy dolgokat hogy a tér visszagörbül magába, de fogalmad sincs hogy ez mitől lenne lehetséges és hogy mik a velejárói. majd ha elvégzed a fizika szakot, akkor tudsz ilyenekről beszélni, egészen addig teljesen felesleges, mert a legalapvetőbb tudásod nincs meg ahoz hogy megértsd mit jelent az pl hogy a gravitáció hatása milyen sebességű. ehez komoly vektoranalízis és relativitáselméleti tudás szükséges amit bátran állítok hogy neked nincs meg, szóval ha azt mondom hogy egy skalármező gradiense, akkor gondolom nem tudod miről van szó. de látom az elmélet definíciójával is bajaid vannak, az elmélet az amit a gyakorlati kísérletek igazoltak..
2011. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!