Ha mi találnánk előbb életet más bolygón (és nem minket az ufók) akkor leigáznánk őket, mint ahogy a filmekben ők is szoktak minket?
Jelenleg úgy gondoljuk hogy technológiától függetlenül egy iparosodott bolygó űrből való megszállása nem hogy logisztikai de majdhogynem fizikai képtelenség. Nincs annyi erőforrás egy csillagrendszerben ami elég lenne egy másik csillagrendszer iparosodott bolygójának katonai megszállásához.
Ha jóval iparosodás előtt állnak akkor talán megoldható, de akkor is csak jelentős erőforrások árán.
Nem kérdés. De természetesen "civilizáltan" csinálnánk mindezt.
Először egy várost alapítanánk ott, meg segítenénk a helyieket, aztán persze cserébe elkérnénk egy kis területet, hogy onnan szervezetten tovább segíthessük őket. Lenne akinek ez nem tetszene az őslakosok közül, ők lennének a "terroristák". Ha egy egész ország tiltakozna, akkor azt kineveznénk "diktatórikus rendszernek". Aztán megpróbálnánk rendet csinálni a bolygón, eltörölni a "diktatúrákat" az egész bolygón.
Mire felszabadítottuk a bolygót, már mindenhol lennének ember-települések, bányák, satöbbi. Aztán egyre több ember vándorolna át a földről másik bolygóra, mert ott több a munka, "nagyobb szükség van ránk".
Egy nap kisebbségbe kerülnének az őslakosok, és mindenhol bajt okoznának, mert nem akarnak tanulni, dolgozni (jó, persze nehéz is lenne munkát találni nekik, dehát ilyen az élet...), viszont lopnak, néhányan gyilkolnának is. Aztán amikor faji szinten elkezdenek tüntetni a jogaikért, akkor már veszélyessé válnának, be lehetne őket zárni zsúfolt rezervátumokba, és néha segélyeket küldeni nekik, csak hogy az emberek lelkiismerete tiszta maradjon. Persze ez a segély nem volna elég, tehát lassan a népességük csökkenéséhez vezetne.
Végül csak azok az egyedek maradnának meg az őslakosok közül, akik sikeresen integrálódtak az emberi társadalomba: tehát rabszolgáinkká váltak.
Rendkívül szórakoztató olvasni, hogy a dolog úgy van elképzelve, mint mikor az ember a szomszéd városba megy tejért. Maximum a biciklit űrhajóval helyettesítjük.
És mégis, mi a fészkes fenéért megyünk oda? A földön se szoktak ezért menni, a szomszédba se. Sóért a középkorban, aranyért, gyémántért, olajért, olcsó munkaerőért, az más! Azért lehet. És ha igázni kell érte, hát igáznak. De előtte meg szokás tudni, hogy von ott olyan, ami nekünk kell, másrészt megéri.
Namost tudja valaki, miért kellene elmenni arra a bolygóra? Szép asszonyokért, sóért, vizipipáért? És mit tegyünk, ott maradunk, vagy idehozzuk?
Azt pedig csak nagyon halkan mondom, hogy a földön egy nép kiirtása a történelemben az embereknek nem nagyon sikerült. Népek haltak ki, de nem más népektől. A zsidókat se irtották ki, a szarmatákat is csak részben annak idején, a többi mástól pusztult el és nem akkor.
"Azt pedig csak nagyon halkan mondom, hogy a földön egy nép kiirtása a történelemben az embereknek nem nagyon sikerült. Népek haltak ki, de nem más népektől. A zsidókat se irtották ki, a szarmatákat is csak részben annak idején, a többi mástól pusztult el és nem akkor."
Hány neandervölgyit látsz manapság az utcán? Hány indiánt Amerikában? Hány feketét Ausztráliában? Dél-Afrikában is majdnem 10% a fehérek száma. De ez mind egy faj. Ha egy másik bolygót találnánk, azon más fajok élnének. Szóval ne az embereket nézd, hanem az állatokat: a legtöbb csúcsragadozó veszélyeztetett, és egy csomó állatfaj kihalásáért felelős az ember.
és senki nem mondta hogy kiirtanánk őket... csak leigáznánk. jaés a kérdés nem az volt, hogy lehetséges-e, hanem hogy ha lehetséges, akkor mi lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!