Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az az AM frekvencia?

Mi az az AM frekvencia?

Figyelt kérdés
Nézegettem a kocsink rádióját és át lehet váltani FM frekvenciáról valami AM frekvenciára. Mi ez?
2011. okt. 30. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, én láttam ezt is, de valami egysoros magyarázat nem létezik erre? A wikipédián semmit nem tudok kivenni belőle. :S
2011. okt. 30. 11:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

FM - jobb minőségű adás, de bonyolultabb technika

AM - rosszabb minőségű adás, de mivel gyakorlatilag bármilyen adási frekvencián működtethető, így könnyebb sugározni akár nagyobb teljesítményen. A terjedési viszonyok is jobban érvényesülnek rá. A technika is egyszerűbb.

A teljesítményről annyit, hogy míg Magyarországon ahhoz, hogy egy FM rádió országos legyen, legalább 6-8 frekvencián kell üzemelnie. Az 540kHz-es Kossuth rádiót (megfelelő terjedéssel) gyakorlatilag az egész Földön lehet hallgatni.

2011. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az amplitúdó a hullám erőssége, tehát amplitúdómodulációnál a jel erősségének csökkentésével-növelésével viszik át a hang rezgéseit, frekvenciamodulációnál meg a frekvenciát változtatgatják.
2011. okt. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!