Lehetséges lenne ez a technológia amikor elakarunk jutni a
marsra?
Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az üzemanyagot azt nem vinnének a hajón hanem a földről valamiféle sugárzással áttransszportálni adagonként egy üzemanyag félét és így azért könnyebb lenne az utazás
Annyi erővel már áttranszportálhatnánk az egész űrhajót, és nem kellene üzemanyag.
2011. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
2/17 anonim válasza:
Ha már tudunk transzportálni, akkor minek az űrhajó? :D
Egyszerűen odasugárzunk a Marsra, és készen van a dolog :)
Amúgy, nem, nem lehetséges, illetve, teljesen fölösleges. Az űrben nem igazán számít a súly, és szerintem bármi ilyenféle anyagtovábbítás több energiát elvenne, mint az üzemanyagot feljuttatni a hajóra, és szállítani vele.
2011. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
3/17 anonim válasza:
a mars felé nem kell üzemanyag, ott a nap
2011. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 anonim válasza:
A Marsutazásnak a legnagyobb problémája jelenleg az emberi tényező - A ruszkik már kétszer befuccsoltak a mars-utazás szimuláicós programjukkal. A résztvevők gyakorlatilag meg akarták ölni egymást pár hónap után...
2011. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
5/17 anonim válasza:
Miért?
2011. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/17 anonim válasza:
Na először is felviágosítalak ,hogy megy ez a bolygóközi űrutazás.
Az űrhajónak csak a felgyorsuláshoz kell a hajtőerő. Utána már energia/üzemanyag nélkül megy a célig. Mivel a világűrben nincs levegő és súlytalanság van ott egy eldobott tárgy addig repül míg bele nem csapódik valamibe.
Az űrhajót kilövik utána a marsig hónapokig repül csak úgy a saját lendületétől. Nehogy aszt hiddmár hogy végig megy a hajtómű ,annyi üzemanyag a világon nem lenne :) Mikor odaér akkor felébresztik az alvó űrhajót és segédrakétákkal fékezik le ami az elejében van és visszafelé tolja az űrhajót míg le nem lassul kellően.
Azért izzik az űrhajó mikor visszajön a légtérbe mert a levegő lefékezi és a surlódástól izzásba jön. Azokat nem is szokták fékezni csak felviszik a hasznos terhet lefele meg fékezi a levegő. Nagyon nagy fogyasztásúak ezek a rakéták. A fellövésnél az üzemanyaguk 80%át megeszik mire kijutnak a világűrbe. Végülis lehetne vinni fel sok üzemanyagot apránként egy nagyobb gyorsabb hajóhoz hogy ne 4 hónapig tartson az út a marsig csak 2 is de az sokba lenne nagyon. Ráadásul ey bizonyos szintnél jobban nem gyorsulnak fel ezek a rakéták.. Az az igazság hogy elavult technológia hiába nagy a körítés.
2011. okt. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 anonim válasza:
Amúgy a káros sugárzások kivédése a marsutazásban a fő probléma. Kevés az az anyag ami a sugárzást felfogja. Ami meg hosszútávon jó az nagyon nehéz. Pl ólom meg beton.. Ami meg könnyű az csak rövid ideig fogja fel a sugárzást. Robotoknál ez nem probléma de az ember nem viseli el sokáig ezeket a hatásokat. Itt a földön és a közelében az elektromágneses tevékenység levédi a világűr káros sugárzásaitól ,hatásitól az embert/a bolygót. De odaki már semmi ilyen védelem nincs. És mint tudjuk a Mars magja rég áll ,nem forog mint a földünk mélyén az olvadt fém és kőzet. Nem gerjeszt elektromágneses teret. szóval egy dolog eljutni odáig de ott sincs továbbra se semmi védelem. Meg még haza is kellene az űrhajósoknak jönni..
2011. okt. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
8/17 anonim válasza:
Végeznek ilyen kísérleteket, lézerrel. Idáig 2 méter távolságban működik. El is kell találni azt az űrhajót... de a nagyobb gond, hogy ez csak a légkörben működik.
2011. okt. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
9/17 anonim válasza:
A Mars Society tervében az üzem anyag egyik felét viszi csak magával a visszatérő modul. A másik felét, az oxidálószert, vagyis oxigént a Mars légköréből nyerik elektrokémiai bontással. Szóval hasonló.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!