Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ujlenyomatot lehet eltavolitani?

Ujlenyomatot lehet eltavolitani?

Figyelt kérdés
Marmint amelyik az ujjunkon van.
2011. okt. 12. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
ha szétégeted akkor igen..
2011. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
összevágod, szétégeted, valszeg krvára fájni fog, de nagy esélylej azoosíthatatlan lesz :D
2011. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Régi trükk, még regényekben is gyakran megtalálható: forrá kályha. Lazán nekitámaszkodsz és egy darabig nem az ujjlenyomat lesz a gondod. Utána regenerálódik, de nem rendesen (viszont visszanőhet az eredeti mintázat, mert genetikailag meghatározott). Esetleg a klasszikus bicska-módszer, azaz összevagdalod. Viszont ezek remekül azonosíthatóak (hiszen csak te leszel a világon az egyetlen, akinek _úgy_ van elvágva az ujjlenyomata).

A másik módszer az nem rajtad, hanem a gyerekeiden segít: van egy ritka mutáció, ami az ujjlenyomat teljes mintázatát törli. Sima az ujjbegy. Az ilyen családokból származó hölgyeknek igen nagy sikere van a szervezett bünőzők köreiben. :) (Ha jól emlékszem, dominánsan is öröklődik, szóval tiszta haszon.)

Mivel az ujjlenyomat viszonylag egyszerűen eltávolítható (azáltal hogy hozzáférhető), sok országban tervezik bevezetni azonosításra a test más egyedi mintázatait is: talplenyomat, homloklenyomat (ez is egyedi... ki hinné), füllenyomat (ritka eset, mert ez változtatható a legjobban), sőt, még a hasfal-lenyomat is lehet egyedi.

2011. okt. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam egy ideg vegyszerekkel (nyomt.áramköri lap maratás), és kézzel raktuk az előkezelő folyadékokba. Pár hét után azt vettem észre, hogy a hüvelykujjam teljesen sima volt, nem volt rajta ujjlenyomat. Valószínűleg lemarta a felső háréteget egészen a barázdák aljáig. Miután eljöttem onnan, szépen regenerálódott, hamar olyan lett, mint előtte volt. :)
2011. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ne lopj! Vágd le az ujjaid!
2011. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
rolam nemlehet venni ujlenyomatot hehe:) most erdekes de ki tudja lehet kesobb megszivom,remelem nem:)
2013. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!