Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A japán katasztrófa miatt...

A japán katasztrófa miatt éget így a nap még mindig?

Figyelt kérdés

Valaki felvetette a gondolatot, hogy gyanús, október eleje van és még most is nagyon éget a nap. Én rávágtam hogy globális felmelegedés biztos, de ő úgy gondolja kapcsolatban állhat a tavaszi japán atomkatasztrófával.

Érdekelne mások (értelmes) véleménye erről a dologról. Leginkább az érdekelne, hogy ha tényleg van köze hozzá, akkor tudományosan hogyan hozható kapcsolatba a nap erőssége és az atomkatasztrófa.

Szóval inkább csak mint tudományos jelenségként érdekel a dolog.


2011. okt. 1. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ööö... ha felrobbant volna valami, tehát tényleg robbanás, gombafelhő, miegymás, akkor lehetne arra gondolni, hogy megbolygatta a felsőbb rétegeket (ózon, magnetoszféra, légkör egyéb rétegei), és emiatt a Nap sugárzása nem nyelődik el olyan mértékben, vagyis több ér le a felszínre, mint kéne, és ez okozza, hogy még mindig éget a nap.

De kövezzetek meg, én már arra sem emlékszem pontosan, mekkora volt a kár (csak a médiapánik maradt meg), de hogy bármi ilyen elváltozást okozott volna, erősen kétlem.

2011. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Se a földrengésnek,de az atomerőmű kataszrtófának nincs köze az ózonréteg állapotához
2011. okt. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
vagy az is lehet, hogy eltolódott az éghajlat. Az őseim azt mesélték, hogy a tavasz nem volt olyan hideg az ő idejükben.
2011. okt. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Globális felmelegedés... Júliusban meg a jégkorszak miatt volt olyan idő, amilyen?
2011. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Igen, felszállt a levegőbe az atom és most az sugároz. A sugárzás meg olyan erős, hogy napokon belül kipusztul az emberiség.

Egyesek minden jelentősebb természeti katasztrófa után "tudják a következményeket". Volt már, aki elmagyarázta nekem, hogy Csernobil után a Nap színe más volt meg jobban is sütött, mint egyébként, mert besugározták.

Maga a reaktor leolvadása és a radioaktív gázok kiszabadulása nem okozhat ilyet. Az időjárásra nincs hatással a radioaktivitás. Ha robbanás történt volna, a porfelhő már okozhatna időjárás-változást, de az sem ilyet. Valószínűleg hidegebb lenne az idő (a "nukleáris tél" elmélet pont erről szól).

Bár az időjárás rendkívül összetett, soktényezős folyamat. Ha a Japánban történteknek van is hatása arra, hogy ilyen szép őszünk van, akkor az inkább köszönhető a földrengésnek, mint az atomerőműben bekövetkezett balesetnek. A földrengés nagyobb változást okozott. Bár kizártnak tartható, hogy pont az határozza meg, hogy most itt, Közép-Európában ilyen szép, napsütéses az ősz.

Megjegyzem: újabban sokan váltak az időjárás szakértőjévé, mindenből messzemenő következtetéseket vonnak le és tudják, hogy "már semmi sem a régi". Holott nem biztos, hogy 20-30 éve vagy még régebben nem fordultak elő ugyanilyen szép idők szeptemberben vagy nem volt olyan esős július, mint most. Nekem is rémlenek borzasztó esős nyarak, szép őszök, de még olyan is, hogy valamelyik évben január 15-én rövidujjú pólóban sétáltam hazafelé a gimiből. És az sem volt nagyon régen... Egyszerűen csak nincs az időjárásnak pontos sablonja, amihez illeszteni kellene, mindig egy kicsit más, ezek a különböző időjárású évek adják a "sokévi átlagot", ami kicsit sántít, mint viszonyítási alap, mert könnyen meglehet, hogy soha nem is volt még olyan időjárású év, mint amilyen ebből az átlagból következik.

2011. okt. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen csak nincs az időjárásnak pontos sablonja, amihez illeszteni kellene, mindig egy kicsit más, ezek a különböző időjárású évek adják a "sokévi átlagot", ami kicsit sántít, mint viszonyítási alap, mert könnyen meglehet, hogy soha nem is volt még olyan időjárású év, mint amilyen ebből az átlagból következik."


Pontosan! Idén nyáron például két héten belül megdőlt az aznapi hideg- és egy másnapon a melegrekord. Tavaly ha jól emlékszem november végén kellett elkezdeni fűteni. Előtte meg egyik héten októberben 26°C volt, másik héten esett a hó (és hülyének néztek a gumisnál, hogy 26°C-ban rakatom fel a téligumit).

2011. okt. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Dédapám meg lovaskocsival hajtott át a Dunán ezelőtt majd 70 évvel, sőt, még régebben volt már kiszáradva is a Balaton...


Az időjárás ilyen. Szeszélyes. Ennyi. A kérdező hülyeségét meg inkább nem is kommentálom, elkeserítő, hogy általános közoktatás mellett itt tartunk :(

2011. okt. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már miért lenne hülyeség? Valaki mondott valamit, én meg kíváncsi voltam, hogy lehet-e köze a valósághoz. Szerintem akkor lennék hülye ha készpénznek venném és azonnal elhinném, amit az illető mondott.
2011. okt. 1. 18:48
 9/9 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Figyelj! El sem tudod képzelni, hogy hány a Fukushima reaktornál milliószor szennyezőbb atomkatasztrófa és atombombateszt és bevetés volt már eddig. Meglepődnél, hogy hány volt! Van a neten valahol egy világtérkép az összes atomrobbantással, amit eddig elvégeztek.


Itt is van:

http://www.youtube.com/watch?v=I9lquok4Pdk


Ha ezek nem voltak hatással az éghajlatra - megjegyzem, ezek között volt a szovjet Tsar bomba is, a maga 50 megatonnájával - akkor Fukushima se, ahol mint tudjuk, nem történt komoly katasztrófa - nem úgy, mint Chernobyl esetében.


Nekem az a tippem, hogy a Gergely-naptár, amit jelenleg használunk, nem egészen reprezentálja azt, amit a természet az évszakokról gondol. Vehetjük úgy is, hogy az öreg Gergely pápa elszámolta magát...

2011. okt. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!