Miért vannak ennyire a magyar emberek a szélerőművek ellen?
ami jogos hátrány, hogy sok madár belerepül vagy belesodródik és így nyekk nekik... :/
egyébként kb 20 van pár km-re tőlünk és elég gyakran fúj erre a szél, de úgy tudom Mo-n ez a legszelesebb környék
Én Rácalmás vagy Adony (nem emlékszem) környékén szoktam látni vonatról egy jókorát, elég impozáns látvány és eddig soha nem állt, ahányszor arra jártam. Szerintem egy ilyen ellátja a falut, de legalábbis jó részét.
Szerintem nem a "debil" madarat sajnálják, hanem a lapátokat, amik megsérülhetnek, gondolom. És az nem kis pénz lehet.
Egy ilyen üzemelés közben egy kisvárost is ellát, simán.
A madár meg b@ssza meg! :D
Amúgy, nem sok repül bele, ők sem teljesen hülyék, nincs madár-temető a lapátok alatt.
És én is támogatnám ezt a fajta energiaforrást, de hátulütője, hogy drága, és kell egy befektető hozzá, ami nem mindig jön össze.
G.
Én sem vagyok ellene!
Hiszen zöld energia emberek!!!Minden faluba legalább egyet!!!
Nálunk van egy.
Nem termel áramot csak úgy van... Bár ennek az az oka hogy nevetséges áron akara a község megvásárolni az áramot. KW 11 Ft vagy valami ilyesmi. És inkább nem is forog hogy ne kopjon.
Én a napelemre szavazok. Nem rossz a szélerőmű se de a napelem az jobb. Az nem bántja a madarakat se és nincs forgó alkatrésze kevésbé kopik. Szél sincs több mint napsütés.
Megjegyzem az előző nagy ötletére hogy a madárkárt okoz benne " valószínű... :P
egy 1700 tonnás építménybe egy 10 dekás tollas madár katasztofális károkat okoz. Gondoljatok bele... Letépi egy veréb a 24 tonnás üvegszálas lapátot az erőműről.
Ezeket az üvegszálas szélerőműveket 4 es erősségű tornádóban tesztelik :P :)
Nincsenek a szélerőművek ellen. Aki ellene beszél, az viszont nem szórakozásból. Valóban komoly hátrányai vannak. Jóm ha ezekről is tudunk.
A villamosenergia egy olyan dolog, amit nem lehet tárolni. Amint megtermeljük valahol - legyen az szélerőmű vagy atomerőmű - azonnal el kell használni. (Ugye ezért is volt olcsóbb az "éjszakai áram". Az erőművek akkor is mentek, de az emberek nem fogyasztottak.)
Namármost mi történik, ha az embereknek épp sok energiára van szükségük, például meleg nyári nap van és működnek a klímaberendezések, de nem fúj a szél? Akkor bizony be kell kapcsolni a gázturbinákat. Külön foszilis üzemanyagú erőműveket kell telepíteni, mert a szél bármikor elállhat. A szélenergia nagyon kiszámíthatatlan. Tulajdonképpen csak a foszilis üzemenyag - pl gáz - megspórolására jó, de szélre nem alapozhatunk egy energiaellátási rendszert, mert az ugye bármikor elállhat. És akkor bizony szükség van az éjjel nappal működő nagyerűművekre.
A másik nagy probléma is a kiszámíthatatlansággal van. Mivel a szélerőművek teljesítménye nem egyenletes nagyon megterhelik a terheléselosztó rendszereket. Több száz megawatt teljesítmény tűnhet el percek alatt a hálózatból, egyszerűen mert elállt a szél! Ez az energiaelosztók meghibásodásához vezethet.
Önmagában a szél nem megoldás. Mindig kell mögé gáztüzelésű erőmű, ami "kisimítja" az ingadozásait és átveszi a helyét, ha nem tud működni.
Na persze és a másik oldala a lónak: épp fúj a szél, de mondjuk éjszaka van és nincs szükség a termelődő enegiára (mert tárolni ugye nem lehet!!)...
Éppen ezért a szélerőművek kihasználtsága még Németországban is csak 20% körül van. Mo-on jóval kevesebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!