Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit lehet ma kezdeni filozófus...

Mit lehet ma kezdeni filozófusként?

Figyelt kérdés

Akár Magyarországon, akár külföldön.

Lehet, hogy még korai, de szeretnék pályát választani és a filozófia tetszik, csak nem tudom, hogy lehet belőle megélni.


2011. szept. 9. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legbiztosabb út a közmunkásként való utcasepréshez, ároktisztításhoz. Nézegesd már kicsit az álláshirdetéseket! Hány olyat látsz, hogy "filozófust keresünk"? Ezen filozofálj egy kicsit!
2011. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit lehet kezdeni? Gondolkodhatsz. Én is szoktam filozofálni, csak én részegen meg néha józanul.
2011. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
legyen mellette egy nyelvszak - fordítások, tanulmányok, előadások... de nyelv nélkül nulla. Egy filozófia előkészítőn mondta a tanár: "akit felvesznek majd, soroljon be mielőbb az ógörögre. Ezt is érdemes megfontolni." Sok sikert, szép választás a "bölcsesség szeretete"!
2011. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek: újságban?én csak olyat látok, telefonos nyomulóst, marketingest - de azért ugye nem megyünk arra.
2011. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy milyen szakmában tud egy filozófus elhelyezkedni azt nem tudom.. De az tény hogy nemigazán keresnek filozófusokat. De ha mellette normális állásod van és marad időd akkor úgy is filózofálhatsz. Én ha épp van munkahelyem és nincs épp munka azon filózok hogy milyen munkát szimuláljak ,hogy ne rúgjanak ki mert épp 2 percig nem járt a kezem. :(
2011. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tökre bírom, akik olyanokat tanulnak, és mondjuk olyanokból írnak beadandót, aminél magasabb színvonalon dumálunk a kocsmában a haverokkal ugyan arról a témáról.


Amúgy a kedvencem, amilyen "szakma", vagy legalábbis munkakör létezik: Távoli Jövőkutató.

Valaki ebből írja a diploma munkáját. Az a kemény.

2011. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!